ЇХНЯ ЛІНІЯ ФРОНТУ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Під час війни зупинилося багато виробництв, але не сільськогосподарських. Поставити на паузу цю справу неможливо: Україні та світові потрібен хліб, і альтернативи йому немає, впевнені хлібороби Кам’янеччини.

Одними із перших у районі впоралися зі збиранням ранніх зернових та зернобобових у приватному підприємстві «Калинський ключ». За словами керівника підприємства Ігоря Гая, врожай цьогоріч на 30% менший (в середньому з гектара збирали по 5-5,5 тонни) ніж торік, зважаючи на посуху (опадів від весни випало лише 100 мл при нормі 400 мл), але його цілком достатньо, щоб провести розрахунок з власниками орендованої землі, забезпечити насіннєвий фонд тощо.

– Фундамент під осінню посівну вже закладаємо, – каже Ігор Віталійович. – Провели обробіток грунту. Посіяли ріпак. Вперше за 22 роки сіяли озимину без внесення основних добрив, оскільки їхня вартість зашкалює, в той час як ціни на сільгосппродукцію падають. Наприклад, нині пшеницю аграрії продають по 4,8-5 тис.грн за тонну, а минулого року вона коштувала 7,8 – 8,5 тис.грн; ячмінь – 4,5 – 4,8 тис.грн (7 – 7,5 тис.грн); соя – 10 – 12,5 тис.грн (15 – 18 тис.грн); соняшник і ріпак – 13 – 14,5 тис.грн (19 – 22 тис.грн).

– Слава Богу, виручає органіка, яку вже розкидали на полях, – продовжує мову керівник господарства. Варто зазначити, що на Кам’янеччині (за старим поділом) наразі працює лише три господарства, де займаються тваринництвом. Одне із них – «Калинський ключ». – Нині тваринництво відіграє дуже важливу роль, оскільки ціни на продукцію, зокрема на молоко, не опускалися, це свого роду соломинка, яка нас виручає і за яку ми міцно тримаємося. Чого не можна сказати про м’ясо. Є проблема з його реалізацією. Заготівельники не спішать приймати ВРХ, оскільки ринок перенасичений сировиною, і це неабияка проблема для нас. Адже вирощені на забій бички, до прикладу, потрібно десь утримувати, годувати, доглядати… І чим довше ми зволікаємо з реалізацією, тим болючіше це б’є по кишені.

Однак аграрії рук не опускають. Розуміють – у країні йде війна, і нині усім важко. А вони тримають оборону на жнивних просторах, і сьогодні поле, ферма – це теж боротьба, їхня лінія фронту.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар