ЧИ МОЖУТЬ ПЕНСІОНЕРІВ ЗМУСИТИ ПЕРЕЙТИ НА ОБСЛУГОВУВАННЯ У БАНКИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

З 1 вересня поточного року змінюються правила виплати пенсій та державної допомоги, і пенсіонерів та інших отримувачів соцвиплат мають перевести на банківські картки. Лише пенсіонери, що досягли 80-річного віку, люди з інвалідністю, особи, що потребують постійного стороннього догляду, та ті, хто є одержувачами соцдопомоги, а також ті, хто не має права на пенсію і допомоги на догляд, можуть обрати доставку виплати або в Укрпошті, або у банку.

До нас звертаються читачі із проханням роз’яснити постанову Кабміну, аби з’ясувати, чи обов’язково пенсіонер повинен обслуговуватися у банку або ж він може продовжувати отримувати, як і раніше, пенсію на пошті, не переходячи на картки?

Нині майже 3,5 млн пенсіонерів отримують пенсію через Укрпошту. А Міністерство соціальної політики та Пенсійний Фонд України хочуть перевести максимальну кількість пенсіонерів на обслуговування у банки. Тоді в Укрпошті будуть отримувати виплати близько 1 млн пенсіонерів декількох категорій.

Постає питання: чи зможуть ці 2,5 млн легко перейти на обслуговування у банки і чи це буде просто? Люди завжди з недовірою ставляться до змін. Тим більше, якщо вони існують тільки на папері. Не секрет, що в українських селах ні доріг, ні банків, ні банкоматів. Не говорячи вже про те, що такі нововведення для стареньких мають бути підготовленими і супроводжуватися освітньою кампанією.

– Як можна отак взяти і перевести все на карточку? Де я тут розплачуся тією карткою, де я гроші з неї буду знімати? – запитає пенсіонерка Галина Василівна. Якщо обіцянки ПФУ справдяться, то їй з вересня доведеться опанувати банкомат і навчитися знімати гроші з картки.

Тож добрі наміри та плюси банківського обслуговування для людей поважного віку (особливо тих, хто проживає у сільській місцевості) перетворюються на великі проблеми. Виглядає так, що швидкий перехід «на картки» викличе більше складнощів, ніж зручностей, а ще враховуючи пандемію, що становить навіть ризик для здоров’я, коли потрібно буде автобусом діставатися до найближчого банкомата (добре, якщо в межах одного населеного пункту він є), додатково витрачати гроші на проїзд або просити зняти кошти родичів чи знайомих. І добре, якщо в тому банкоматі ще будуть кошти. А може доведеться приїхати ще раз?

Зважаючи на те, що поштові відділення знаходяться майже у кожному населеному пункті, а листоноші обслуговують мешканців усіх без вийнятку сіл, селищ, хуторів (навіть найвіддаленіших), можливості пошти доставити та виплатити пенсію на порядок вищі за будь-який банк.

Та найголовніше – похилий вік, наявність захворювань (чи інвалідності) часто роблять процес отримання пенсії надзвичайно складним навіть поза межами власного дому, а послуги листоноші – не просто зручними й корисними, а вкрай необхідними. Адже листоноша не тільки принесе свіжу газету та кошти додому, а й прийме оплату за комунальні послуги, може продати за соціальними цінами товари першої необхідності.

Підсумовуючи, наголошуємо, що ПЕНСІОНЕР САМ ОБИРАЄ МІСЦЕ ОТРИМАННЯ ПЕНСІЇ – у відділенні Укрпошти (доставить листоноша) чи у банку на платіжну картку. Як визначено у нормативно-правових актах, що регулюють виплату та доставку пенсій, виплата пенсії може проводитись підприємствами поштового зв’язку або банківськими установами за письмовою згодою отримувача.

Пресслужба Укрпошти.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар