ПАСКИ ЗАТЯГАЛИ, ГРОШІ ШУКАЛИ…
Не дивлячись на другу хвилю захворювання на коронавірус і майбутні вибори, Кам’янець-Подільська міська рада вирішила зібратися ще раз на своє 99 позачергове засідання. Причиною стало відключення регіональним постачальником газу ПАТ «Хмельницькгаз» теплогенеруючих компаній міст Хмельницької області за борги, які виникли в результаті впровадження абонплати за транспортування газу споживачам. Для того, щоб не зірвати опалювальний сезон, потрібно було негайно цю заборгованість КП «Міськтепловоденергія» перед газорозподільчою компанією області погасити. Звісно, у самому теплогенеруючому підприємстві цих грошей не знайшлося (за словами керівника КП МТВЕ, депутата міськради Валерія Гордійчука, держава їм винна 185 млн грн за різницю тарифів), тому вкотре воно звернулося до міськради за допомогою.
Під час обговорення цього питання усі були одностайні в тому, що абонплата за доставку газу лягає важким тягарем на міський бюджет і гаманці простих кам’янчан. Тому міський голова доручив створити робочу групу з підготовки звернення до вищих органів влади щодо перегляду розрахунку складової тарифу за блакитне паливо та встановлення справедливої ціни.
Депутати також виділили з міського бюджету на програму фінансової підтримки комунального підприємства загалом 2 млн 791 тис. гривень, які підуть на оплату боргу перед ПАТ «Хмельницькгаз». Ще 400 тисяч дісталося міській медицині на боротьбу з пандемією COVID-19 і 150 тисяч – Кам’янець-Подільській міській територіальній виборчій комісії на протиепідеміологічні засоби і заходи під час виборів.
Як наслідок, фінансування недоотримали деякі статті міського бюджету. Наприклад, утеплення Кам’янець-Подільської ЗОШ №11 відкладається на наступний рік (793 тисяч передали на більш нагальні потреби), це ж стосується реставрації «Башти Водяної-5» у районі Підзамче (тут забрали 450 тисяч), реконструкція зовнішньої електричної мережі міського Будинку культури теж призупиняється – звідти на інші статті перекинули півтора мільйони гривень.
Також несподіванкою сесії став вихід з фракції ВО «Батьківщини» її очільника Олега Ткача. Міський голова Михайло Сімашкевич на початку засідання зробив оголошення і зачитав відповідну заяву депутата.
Нагальною проблемо для міста і далі залишається боротьба з пандемією COVID-19, і особливо гостро проблема стоїть з ПРЛ тестами. Іноді підозрювані із симптомами на ковід, які не мають грошей здати тести у приватних лабораторіях, змушені чекати більше тижня, поки надійдуть їхні результати. Тож місто конче потребує свого ПРЛ-апарату для прискорення тестування. Тому начальник міського управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк запропонував створити робочу групу з депутатів і міських чиновників, які займуться пошуком коштів на придбання приладу для проведення полімеразної ланцюгової реакції. Міські обранці підтримали дану ініціативу.
Більш обережну позицію стосовно ПРЛ-апарату зайняв Михайло Євстафійович, на його думку з урахуванням витратних матеріалів, підготовки приміщення і навчання персоналу для цього потрібно близько 5 млн гривень.
– Тому вважаю, що краще віднайдені кошти направити на заробітні плати лікарям, які щодня зіштовхуються з вірусом, – прокоментував рішення депутатів міський голова Михайло Сімашкевич.
Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ