СЕСІЯ З ДВОХ СПРОБ
На два дні (8-9 вересня) затягнулася чергова 97 сесія Кам’янець-Подільської міської ради. Оскільки під кінець основного засідання у середу, 8 вересня, під час розгляду земельних питань деякі депутати вийшли, і невистачило голосів для результативного голосування, міська рада вирішила зібратися додатково наступного дня.
Крім традиційно великої кількості земельних питань, депутати розглядали питання, що стосуються міського бюджету, приватизації, комунального господарства, медицини, освіти і спорту.
Зокрема депутати розглянули відповідь Міністерства освіти і науки України про можливість передачі в комунальну власність міста недобудованого спортивного комплексу харчового коледжу. Згідно з нею міністерство допускає таку можливість за умови, що об’єкт збереже своє цільове призначення і не буде приватизований.
– Ми вже п’ять років працюємо над цим питанням, і цей лист важлива віха у його вирішенні, – зазначив при цьому міський голова Михайло Сімашкевич.
Депутати також погодили рішення про створення нової комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Кам’янець-Подільської міської ради», котра буде займатися координацією навчального процесу і підвищенням професійних навиків міських педагогів.
Міська медицина отримала близько 50 тисяч гривень на оплату приватникам оперативно зроблених ПРЛ-тестів для кам’янчан з підозрою на коронавірус.
За ініціативи депутата від ВО «Батьківщина» Олега Ткачука міська рада прийняла звернення до центральних органів влади про заборону грального бізнесу на території України.
Створили комісію стосовно неякісного виконання ремонтних робіт двору по Нігинському шосе, 35. За словами представника мешканців будинку, який взяв слово перед депутатами, роботи виконані підрядником неналежно, а об’єм їх менший, як у заявлених в технічній документації.
Внесли депутати і зміни до бюджету. Із затвердженої державної субвенції 6,8 млн грн спрямували на виплату грошової компенсації для отримання житла сім’ям учасників АТО та 3,8 млн грн – на грошову компенсацію для придбання квартир дітям-сиротам.
Також комунальне господарство міста поповнилось новим об’єктом. Міська рада прийняла на баланс від забудовника нежитлове приміщення розміром близько 600 кв.м по вул. Симона Петлюри, 17. За словами Михайла Євстафійовича, там планується розмістити молодіжний центр.
Серед багатьох земельних питань особливо гарячі дискусії викликало відведення земельної ділянки по Нігинському шосе, 57а, де знаходяться залишки колишньої міської тюрми. До сесійної зали прийшли представники сусідніх будинків, впритул наближених до об’єкта, щоб висловити свою стурбованість можливою забудовою цієї території і тими незручностями, які будівництво може принести для них. Мер пообіцяв розібратись в ситуації і безпосередньо з підлеглими виїхати на об’єкт. І вже наступного дня під час продовження роботи сесії, міський голова повідомив, що жителі прилеглих будинків, переговоривши із майбутнім користувачем земельної ділянки, уже порозумілися та не мають заперечень щодо подальших дій користувача.
Тоді ж депутати, успішно дорозглянувши земельні питання, ще раз подивились відеопрезентацію проєкту капітального ремонту центрального стадіону ім. Тонкочеєва, яку представив перед ними відповідальний за проєкт у міській раді директор Департаменту гуманітарної політики міськради Петро Гаврилюк. Нагадаємо, що попереднього разу міські обранці не змогли до кінця заслухати звіт Петра Віталійовича стосовно реконструкції стадіону, оскільки не вистачало кворуму для продовження сесії. Як ми повідомляли раніше, на першу чергу для ремонтних робіт стадіону до кінця року планується витратити 11 255 400 грн.
Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.