Заряджені на добро, ним заряджають інших: благодійному фонду “МіСт” ім. Михайла Савенка 7 років

У минулий четвер у міському Будинку культури виступали не просто артисти, і їм аплодували незвичайні глядачі. Присутні в залі вже давно є однією великою родиною, об’єднані під крилом благодійного фонду «МіСт» ім. Михайла Савенка. 21 листопада фонду виповнилося сім років з дня заснування, тож урочистості перетворилися у теплу і душевну зустріч близьких людей.

Сльози на очі наверталися, коли демонстрували фільм про маленького Михайлика, якого лихий воєнний час привів до дитячого будинку с.Лісоводи, де довелося зростати, вчитися школі життя та мужніти. Чому хлопчик опинився в притулку, взявся досліджувати його син Дмитро. Пошуки свого коріння окриляють його на створення благодійної організації, названої в честь батька Михайла Савенка. Так він розпочинає опікуватися дітьми у спеціалізованих закладах, які в свій час прихистили та обігріли домашнім теплом його рідного тата. Старший Савенко усе своє життя зводив мости, до речі, місцевий міст «Лань, що біжить» теж його рук справа, менший теж «будує» – мости людяності, добра та тепла, аби суспільство ставало кращим. За роки діяльності підшефними фонду стали 15 інтернатних закладів Хмельницької області, сьогодні це 2500 вихованців, кожному з яких меценати дарують часточку своїх сердець.

І це не пафосні слова. Ми неодноразово бували присутніми, коли представники фонду в черговий раз навідувалися до підопічних. Розпливаючись у широчезних посмішках дітки знали, що поряд з величезними коробками з такими потрібними речам, їх обовязково очікує незвичайний сюрприз – зустріч з відомими людьми: співаками, спортсменами, майстрами, чия зірка засвітилася на всю країну. В рамках благодійного проекту фонду #МіСт_ОК_РАЗОМ зі справжньою українською піснею їх знайомила золотий голос України, народна артистка Ніна Матвієнко разом зі співаком та митцем Валерієм Вітром, у світ спорту вони пірнали з телеведучим, спортивним коментатором Валентином Щербачовим та дворазовою Чемпіонкою світу Аліною Шатерніковою , всю красу мистецтва доносили художник Борис Негода, скульптор Сергій Кляпетура, майстрині Лариса Клепас та Ірина Кляпетура. В кожній історії успіху талант, помножений на постійну працю та тренування над собою, падіння і злети, рух вперед, долаючи життєві перешкоди. І в цьому є основний задум засновника фонду Дмитра Савенка та його президента Сергія Ісаєнка – через людей, що відбулися, подарувати дітям віру в себе, в свій потенціал, запрограмувати їх на щасливе завтра.

Однодумців, хто долучився до святої справи безкорисливої допомоги, Сергій Ісаєнко на святі відзначив подяками та вручив волонтерам іменну футболку благочинного фонду. У суспільстві не повинно бути прірви між тими, хто в достатку і хто в нужді. Тому серед нас ходять «ангели» на землі, яким не все одно до чужих потреб й яким написано наводити ті самі «мости» шляхетності та заражати на це інших, вакцинувати людей проти байдужості.

За значиму працю на ниві благодійництва, за активну громадську позицію, за щедрість душі, гуманність, за вагомий внесок у розвиток освітньої сфери та виховання молоді засновника благодійного фонду Дмитра Савенка(киянина з камянецьким корінням!) було удостоєно почесними відзнаками Кам’янець-Подільської міської ради (з врученням прапору міста) та Хмельницької облдержадміністрації, які поповнили солідний ряд нагород різного рівня на дошці пошани меценатів. Останні три роки організація посідає перші місця в номінаціях «Благодійність в освіті та культурі» та «Місцева благодійність» у рамках регіонального етапу конкурсу «Благодійна Україна», що є виявом високої оцінки тих зусиль, що їх докладають добродії, аби наділити турботою кожного підшефного.

 

Приємним подарунком на день народження для благочинців також став сертифікат Національної книги рекордів за прапор фонду, який є символом безкорисливої допомоги дітям, та який подолав найдовшу відстань різним транспортом, вручений Валентином Щербачовим. Як пам’ятаємо, раніше, завдячуючи спортивному журналісту, на світовій мапі в Непалі з’явилася гора імені Михайла Савенка заввишки 5 864 метри. Тож у доброчинців ще багато великих справ попереду. Сьогодні ж згадуємо все те добре, що вже записано на рахунку волонтерів, за що їм обов’язково воздасться.

Кам’янець-Подільський ліцей І-ІІІ ступенів «Славутинка» (директор Олена КОЗЛОВА):

  • Масштабність, доречність та якість допомоги, наданої ліцею «Славутинка», важко переоцінити. Дмитро Савенко вперше завітав до школи-інтернату напередодні першого вересня 2012 року. Тоді чи не найбільше його вразили старі ліжечка з металевими сітками, фізично та морально зношені. У побутовій кімнаті бракувало звичайної пральної машини. А ще він не міг змиритися, що в закладі немає спортивної зали, а лише адаптований маленький фізкультурний клас.

Не пройшло і кількох місяців як президент новоствореного фонду Сергій Ісаєнко привіз перші подарунки: п’ять новеньких гімнастичних стінок з турніками до гімнастичного класу та чудові дизайнерські двоярусні ліжечка. Згодом були придбані і LED-телевізор для першокласників спеціалізованого класу з поглибленим вивченням іноземної мови, і пралка, і цікава художня та навчальна література для шкільної бібліотеки.

І це був лише початок тривалої взаємодії між благодійниками та старовинною кам’янецькою школою. Перелік закритих господарських проблем закладу та обсяги потужної матеріальної допомоги, що надійшла від Дмитра Савенка за сім років, еквівалентна майже 375 тис.грн.

Та неможливо відобразити бухгалтерськими актами надзвичайно цікаві й незабутні візити до «Славутинки» відомих творчих людей, які не лише ділились своїми талантами з вихованцями, але також щиро долучались до вирішення побутових питань закладу. За сприяння дворазової чемпіонки світу з боксу Аліни Шатернікової та коштом «МоСту» тут створено секцію з боксу і нині школа пишається своїми юними боксерами, поміж яких чемпіони всеукраїнських та обласних змагань, два чемпіони України, бронзова чемпіонка Чемпіонату Європи.

Кам’янець-Подільський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою (начальник Олександр РОЩУК):

  • Добре слово, надійне плече, щира турбота – якщо дуже коротко охарактеризувати все те, що для нас робить благодійний фонд «МіСт». Тільки фінансової підтримки ліцею надано в розмірі майже 240 тис.грн. Вихованці закладу отримали комфортні двоярусні ліжка, тумбочки, книги. За підтримки добродіїв відремонтовані та обладнані кімнати побутового обслуговування, оснащені необхідним робочим інвентарем спортивні куточки. Все це сприяло створенню належних умов для всебічного розвитку ліцеїстів та їх фізичного гарту. В пам’яті майбутніх захисників залишиться участь у встановленні Національного рекорду України в підтягуванні на 8-ми перекладинах. Ліцеїсти сповнилися впевненістю в своїх силах та насолодилися спілкуванням з відомим мандрівником та журналістом Валентином Щербачовим.

Дошкільний навчальний заклад №17 «Світлячок» (завідувач Наталія ЛОЗІНСЬКА):

  • Наші давні друзі з фонду сприймають чужі проблеми як свої. З року в рік вони планомірно і масштабно не тільки допомагають закладу, а й завжди максимально уважно вивчають його потреби. Якщо говорити мовою цифр, то за цей час «Світлячку» було передано матеріальної бази на загальну суму майже 240 тис.грн. Необхідними для нас були чотириярусні ліжка, шафи для роздягалень, для навчального обладнання та інвентаря, дитячі лави, книжкові стелажі, меблі та посуд для кухні, спортивно-ігровий майданчик, телевізор та пилосос, дитячий одяг. Цей список можна продовжувати довго, не згадуючи вже про виконані ремонти силами благодійників, але незаперечним є те, що без них наш садочок не був би таким, яким він є зараз: з сучасним оснащенням, затишними кімнатами та цікавим для дітей.

Дитячо-юнацький мотобольний клуб «Поділля» (голова президії Павло ВІДЛАЦЬКИЙ):

  • Шість років тому завдяки благодійному фонду «МіСт» мотобольна команда «Поділля», яка вже була практично мертвою і у фінансовому, й у матеріальному, і в організаційному плані, змогла не лише відродитися, але й почала стрімко набирати ходу до відновлення колишньої слави кам’янецького мотоболу. Фінансування потреб команди у розмірі до одного мільйона гривень дало змогу відновити парк мотобольних мотоциклів, придбати необхідне ремонтне обладнання, а також забезпечило регулярні тренування спортсменів та їхню участь у спортивних змаганнях національного рівня. Примітним фактом є те, що фонд і клуб спільно виступили організаторами проведення Кубка України з мотоболу 2014 та 2019 років.

Особливу пошану викликає те, що все це відбувалося в час, коли наша країна зазнала карколомних політично-економічних змін та нападу ворожих сил. Але і в цих непростих умовах благодійники не змарніли душею і не замкнулися на суто своїх інтересах, а активно надають допомогу тим, хто її потребує.

Юлія ЛІЧКЕВИЧ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар