КАРАНТИН – НЕ ПЕРЕШКОДА: триває активна підтримка безробітних та роботодавців фахівцями служби зайнятості

Карантин – не завада службі зайнятості Кам’янеччини надавати послуги незайнятим громадянам району та роботодавцям. У період карантину, з 12 березня цього року службою зайнятості зареєстровано 517 осіб, з них отримали статус безробітного 440. Щоденно реєструється близько 20 безробітних. З початку карантину ми працевлаштували 104 безробітних. У базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості є 770 вакансій, Державної служби зайнятості – майже 50 тисяч вакансій. Реальна ситуація з безробіттям буде залежати від тривалості карантинних заходів та їх наслідків.

– Спеціалісти філії, незважаючи на коронавірусний період, дистанційно працюють з клієнтами служби зайнятості, надають групові та індивідуальні профорієнтаційні послуги засобами онлайн зв’язку: онлайн інформування та онлайн консультування, підбирають для безробітних підходящі для них вакансії, а для роботодавців – кваліфіковані кадри, – каже директор районної філії Аліна Слободян. – Найбільш затребувані сьогодні на ринку праці нашого району, як свідчить база даних, яка формується із заявок роботодавців, – водії автотранспортних засобів, слюсарі-ремонтники, технологи, електрики, трактористи сільськогосподарського виробництва, підсобні робітники.
Завдяки дистанційній комунікації фахівці філії за допомогою zoom-зв’язку проводять інформаційні вебінари для безробітних громадян, під час яких слухачі отримують інформацію про:

  • особливості обслуговування в службі зайнятості та рекрутингові послуги в умовах карантину;
  • виплату допомоги по безробіттю;
  • реєстрацію в службі зайнятості в період карантину;
  • сучасні джерела пошуку роботи та особливості складання резюме, підготовку до співбесіди з роботодавцем тощо;
  • web-ресурси ДСЗ, якими можна скористатися для отримання додаткових знань та компетенцій, а саме сучасні електронні сервіси: «Єдине соціальне середовище», «Освітній портал», «Платформи з профорієнтації та розвитку кар’єри», «Lingva Skills», офіційний сайт ДСЗ та фейсбук-сторінки, на яких можна знайти актуальні вакансії, розмістити власне резюме, ознайомитися зі змінами до законодавства та почитати цікаві новини.

Участь у вебінарах є безкоштовною та доступною для всіх зацікавлених. Тому скористайтесь можливістю отримати нові практичні знання чи необхідну інформацію для побудови подальших професійних планів. Маєте намір приєднатися? Зробити це досить просто:

  • завантажте Zoom на свій девайс (смартфон, планшет, комп’ютер, ноутбук);
  • зареєструйтесь на Zoom;
  • зв’яжіться зі своїм кар’єрним радником чи фахівцем відділу активної підтримки безробітних Кам’янець-Подільської районної філії ХОЦЗ;
  • у зазначений день і час приєднайтеся до групи.

Зазначимо, що впровадження службою зайнятості таких інформаційних вебінарів не лише заощаджує час безробітних громадян, а й дбає про їх безпеку, здоров’я та обізнаність в питаннях праці.
Сьогодні служба зайнятості також має чудову нагоду допомогти працюючому та роботодавцю в період карантинного простою. 28 квітня набув чинності Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги з часткового безробіття на період карантину, згідно з яким роботодавцям з числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які зупинили (скоротили) діяльність за період карантину, надається допомога з часткового безробіття для покриття витрат на зарплату робітникам, яким був скорочений робочий час. Право на допомогу мають застраховані особи, з якими роботодавець оформив трудовий договір (крім осіб, які отримують пенсію, та осіб, які працюють за сумісництвом). Допомога не надаватиметься в разі наявності у роботодавця заборгованості з виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску.
Для отримання допомоги роботодавець протягом 30 днів з дня зупинення (скорочення) діяльності звертається до центру зайнятості за місцем його реєстрації як платника єдиного внеску і подає чотири документи.
Це заява на отримання допомоги в довільній формі, копія наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності, відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу, довідка, видана ДПС про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців.
Допомога встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові. Допомога з часткового безробіття за місяць не може перевищувати розмір мінімальної заробітної плати – 4723 грн. Допомога надається на строк зупинення (скорочення) діяльності компанії, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину. Роботодавець особисто відповідає за достовірність поданих документів та цільове використання коштів, зокрема, щодо їх переказу на рахунки працівників. У разі подання роботодавцем недостовірних відомостей кошти будуть з нього стягнені. Таким чином роботодавці мають змогу зберегти робочі місця й запобігти звільненню працівників.
Серед найбільш вагомих механізмів стимулювання роботодавців щодо легального працевлаштування безробітних на нові робочі місця є компенсація роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
За словами директора районної філії, компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи при умові збереження гарантії зайнятості особи строком не менше ніж на два роки.
З початку року на нові робочі місця працевлаштовано 12 безробітних з компенсацією єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 9 роботодавцям, суб’єктам малого підприємництва. Найбільше отримували компенсацію роботодавці, які працюють у галузях оптової та роздрібної торгівлі, переробної промисловості, виробництва харчових продуктів, у сфері послуг.
Що ж стосується безробітних осіб, що були працевлаштовані, то 5 з них відносяться до соціально незахищеної категорії, де 2 особи з інвалідністю.
За більш детальною інформацією звертайтеся до служби зайнятості за телефоном (03842) 9-12-40 або за посиланням kampodrn@kmocz.gov.ua
Карантин – не привід ставити нагальні завдання на паузу. Бережіть себе та своє здоров’я!

Олеся МИХАЛЬЧИК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар