ШУКАЛИ ПРАВДИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

У вівторок, 4 лютого, відзвітувала комісія, створена за розпорядженням міського голови Михайла Сімашкевича, яку очолив його заступник Василь Сукач, стосовно звернення мешканців будинків по вулиці П’ятницька, 1-А і 1-Б, що в Старому місті. Окрім Василя Олександровича, у її склад увійшли представники усіх відповідальних підрозділів міської ради та представник заявників. Жителів не влаштовує ситуація, яка склалась на проїжджій частині вулиці, особливо біля їх помешкань, де будівельний паркан і бетонні плити заважають безперешкодному руху автомобільного транспорту. Вони обурюються, що забудовник об’єктів за адресою Польський ринок, 5/1 та П’ятницька, 12 забрав частину дороги, зробивши проїзд неможливим. Також їх турбує доля історичної спадщини, а саме фундаменти старих будівель, котрі були на місці сусіднього будівництва і згодом кудись зникли. Адже за висновками фахової експертизи там знаходилися рештки трипільської культури та інших історичних епох. Скаржники навіть звернулись з цього приводу до правоохоронних органів, які відкрили кримінальне провадження за фактом їх зникнення. Сумніваються заявники і в правомірності самого будівництва.
Після двотижневої роботи комісія з’ясувала, що руху перешкоджають не так бетонні плити, паркан, які встановили на період ремонту дороги і виконання будівельних робіт по відновленню історичної забудови, як дерев’яний настил (залишки літнього кафе) і прилеглі до будинку кам’яні сходи, що виходять на проїжджу частину вулиці. Крім того НІАЗ «Кам’янець» наполягає, що забудовник ТзОВ «Антей-ЛТД» впорядкував вулицю П’ятницьку №№ 1-А, 1-Б (до речі, директором фірми у той час був один із заявників – житель цього будинку), не дотримавшись рекомендацій Заповідника і вимог, визначених рішенням виконавчого комітету в 2008 році: під час здачі будинку за вказаною адресою самочинно зайняв земельну ділянку, а історичне дорожнє покриття зірвав, замість нього встановивши сучасну плитку. Того ж року за результатами перевірок прокуратура міста порушила кримінальну справу за фактом крадіжки кам’яного мощення, однак наступного року слідство було призупинено у зв’язку з не встановленням особи, яка вчинила злочин. Відносно історичних фундаментів чиновники стверджують, що їх вивезли, оскільки заплановані будинки занадто важкі для них. Підрядник у свою чергу уже компенсував їхню вартість міському бюджету в розмірі 97 тисяч грн, а найближчими днями збирається сплатити ще 153 тисячі грн за археологічне дослідження будівельного майданчика.
Обговоривши ситуацію, комісія вирішила доручити Департаменту містобудування та архітектури підготувати проекти рішень щодо демонтажу вказаної тимчасової споруди, бетонних сходів і плитки ФЕМ, замість якої має бути відновлене історичне кам’яне мощення. Крім того, юридичному управлінню доручено повторно звернутися до правоохоронних органів щодо поновлення кримінального провадження.
Разом з тим на сусідніх будівельних майданчиках, де ведуться роботи, комісія не побачила чогось протизаконного.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар