Дмитро Бойко: “Розвиток інтелектуальних ігор в Кам’янці-Подільському тримається на любителях”

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Кам’янчани і гості міста часто задаються питанням: як можна приємно і з користю провести свій вільний час у нашому туристичному центрі, адже сидіння в ганделиках чи навіть у ресторанах після перегляду наших безперечно видатних і захоплюючих пам’яток не може задовольнити вимоги до дозвілля сучасного містянина, він хоче більш насиченого і цікавого проведення часу.

Окрім різних концертів, фестивалів і зустрічей, які часто відбуваються в нашому місті, ще одним способом урізноманітнити своє дозвілля для кам’янчан і туристів є настільні ігри, які набувають все більшої популярності. Вони розвивають уяву, увагу, логічне мислення, допомагають знаходити нестандартні рішення у важких ситуаціях, налаштовують на перемогу, навчають боротися до кінця і працювати в команді. На додачу до цього настільні ігри є гарним способом провести вільний час і поспілкуватися.

Про настільні і загалом інтелектуальні ігри, різноманітні чемпіонати і турніри, що проводяться в Кам’янці і не тільки, ми поговорили з головою клубу активного дозвілля, туризму і спорту «Ігромани» Дмитром БОЙКОМ.

– Загалом, що стосується інтелектуальних ігор у Кам’янці-Подільському, – каже Дмитро, – вважається найбільш давньою «Брейн-Ринг». Чемпіонати з цієї гри проводяться в нашому місті, хоч і не щорічно, але вже більше десятка років. Більше того, минулого року ми вперше змогли провести чемпіонат з «Що? Де? Коли?». Цього року, на жаль, у нас не вистачило часу і ресурсів.

Крім традиційного «Брейн-рингу» і «Що? Де? Коли?» в місті набирає популярності також інтелектуальна настільна гра «Руммікуб». Наприклад у 2015 році у Кам’янці-Подільському пройшов міський чемпіонат з цієї гри. До речі, в жовтні планується провести черговий чемпіонат.

Урожайним на події в нас був 2016 рік, тоді ми провели ряд інтелектуальних ігор-змагань «Мегамозок». Відбулося 8 турів, які визначили переможця. Того ж року серед студентів ми влаштували ігри, спрямовані на розвиток інтелектуальних здібностей.

У 2017 році в межах фестивалю «Ретрофест» гості з Києва провели чемпіонат з гри «Абалон» або «Французькі шахи», а у 2020 році у нашому місті Всеукраїнська федерація гри «Го» планує зібрати європейський конгрес і відповідно влаштувати декілька турнірів.

Часто турніри проводяться у кафешках, на ігрових майданчиках і навіть міських фестивалях, де любителі-професіонали настільних інтелектуальних ігор навчають азів гри дітей. Зазвичай це такі ігри як «Халі-галі», «Доббль», «Сет», «Ритм і виклик» тощо.

У приватній школі для молодшого шкільного віку «Сарабан», під час перерв, я навчаю дітей настільних ігор, що сприяє інтелектуальному розвитку і вдосконаленню і є гарним доповненням до шкільної програми, – зазначає Дмитро.

– В Європі, – додає Дмитро, – діє програма інтелектуальних олімпіад, останньою і найвищою ланкою яких є олімпіада в місті Лондон Mind Sport Olympiad. Наш клуб активного дозвілля, туризму і спорту «Ігромани» займається не тільки настільними іграми, але й різними спортивними заходами: граємо в бадмінтон, фрісбі, диск-гольф, улаштовуємо краєзнавчі походи. Часто, якщо дозволяє погода, проводимо спортивні міні-турніри перед головним корпусом Кам’янець-Подільського національного університету ім. І.Огієнка, таким чином намагаємося долучити молодь до змістовного й активного дозвілля.

Найбільш популярними серед кам’янчан, за словами Дмитра, є такі інтелектуальні ігри як «Доббль», «Ритм і виклик», «Шведерця», «Дикі джунглі», «Дженга», «Діскіт» і «Бенг». Залишається популярною також гра в мафію. Активно розвивається в Кам’янці-Подільському такий жанр інтелектуальних ігор як інтелектуальні квести – екстремально-пошукові ігри, де потрібна розгадати загадку чи знайти підказку на місцевості. Колись була популярною фотовікторина “Хто знає де?” на сайті Вічний Камянець, тут потрібно відгадати видатні пам’ятки і місця Кам’янця-Подільського за фотографіями на сайті (сказати що це за об’єкт і де він знаходиться).

В місті також діють декілька клубів любителів настільних ігор. Це «Містер Міпл», що знаходиться у дворику біля міського шахового клубу. До речі, цього літа «Містер Міпл» провів цілий фестиваль «Ігрофест» по настільним іграм. До таких клубів можна також зарахувати й клуб спортивного покеру «Ante», який розташований у розважальному комплексі «Арена Плюс».

Маємо багато планів на майбутнє, зокрема плануємо оживити та театралізувати гру «Цитаделі» у Старому замку, а також провести для школярів та інших молодіжних організацій командний спортивно-інтелектуальний фестиваль “ДімбойФест”. Плануємо чемпіонати з гри «Ерудит» та розгадування кросвордів.

– На жаль, в місті немає дитячого гуртка для логіко-розвивальних ігор, як і немає професійної секції з шашок, – підсумовує Дмитро Бойко. – Влада мало цікавиться цієї темою. Розвиток настільних ігор в Кам’янці-Подільському відбувається в основному за рахунок волонтерів, любителів інтелектуальних ігор, таких як в нашому клубі «Ігромани», що майже весь свій вільний час витрачають на популяризацію цього захоплюючого заняття.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар