МИЄМО ОВОЧІ Й ФРУКТИ

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Нині вдосталь овочів та фруктів – заряджайся вітамінами досхочу! Щоб отримати якнайбільше користі, а ризик отруїтися звести нанівець, їх слід правильно мити. Хоча ця заувага багатьом може здатися смішною, прислухатися до порад вкрай важливо.

Вода змиє пил, пісок, комах і личинок, які «мешкають» у фруктах, а також залишки хімічних засобів, якими їх обробляли. Користуйтеся спеціальними м’якими щіточками. Також не гребуйте харчовою содою – потріть нею шкірочку плодів, а потім змивайте.

Імпортні фрукти, які ми через їхній гарний вигляд іноді купуємо до святкового столу, слід спочатку покласти на сито і обдати окропом. Потім обсипати содою та потерти жорсткою щіточкою, щоб не пригоститися воском, нанесеним на шкірку. Ще можна користуватися дитячим милом без ароматизатора – воно чудово знімає захисну плівку з плоду. Після миття фрукти доцільно потримати в холодній воді з годину. Якщо хочете пригостити «заморським» яблуком чи грушею дитину, почистьте їх – блискучу красиву шкірку не дуже корисно їсти навіть дорослим.

Жовті плями під привабливою «обгорткою» – ознака високого вмісту у плодах нітратів. Такі їсти не слід. Чи принаймні вжийте застережних заходів – покладіть фрукти в миску, залийте водою і поставте на добу в холодильник. Це зменшить кількість нітратів, але водночас «витягне» й частину вітамінів. Тож уважніше оглядайте плоди перед купівлею.

Цитрусові слід спершу ошпарити, потім обполоснути проточною водою. Якщо купили до столу ананас, помийте, а потім обдайте окропом. Тепер його можна сміливо чистити й нарізати. Банани, гранати, хурму споліскуйте холодною водою з дитячим милом або содою, після чого знімайте шкірку. Персики й абрикоси мийте так само. Якщо «заморські», чистьте обов’язково.

Журавлину, брусниці мийте невеликими порціями в ситі під проточною водою. Малину теж розкладіть на ситі, потім опустіть у миску з водою на хвилину і струсіть. Так треба зробити кілька разів, міняючи воду. Потім ягоди залиште на певний час на ситі, щоб підсушилися. Виноград промивайте сильним струменем води. Якщо грона дуже тугі, розріжте їх ножицями на кілька частин. Ягоди відривати не потрібно.

Куповані сухофрукти, особливо яскраві та блискучі, вкриті сіркою, яка використовується при сушінні, слід ретельно промити прохолодною водою, потім обдати окропом, а краще потримати в ньому 10-15 хв.

Кавун чи диню легенько пошкребіть щіткою й ополосніть.

Капусту мити необов’язково, достатньо просто почистити. Треба вирізати найтовщі черешки на листках і качан, бо в них накопичується найбільше нітратів. Цвітну капусту і броколі почистіть і замочіть на півгодини у прохолодній солоній воді. Можна додати оцет у розрахунку одна столова ложка на літр. Комахи, що потрапили в суцвіття, незабаром спливуть на поверхню.

Картоплю, буряки, моркву, редьку, хрін, редиску гарно вичистіть від землі. Потім залийте теплою водою, дайте постояти і добре пошкребіть щіткою. Сполосніть і після цього можна чистити.

Галина ОНИЩУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар