ВІЙСЬКОВІ ДІЇ ВІДБУЛИСЯ В КАМ’ЯНЦІ

Автор: | Опубліковано Дозвілля Немає коментарів

З 21 по 24 серпня в Кам’янці-Подільському відбувся фестиваль «Остання столиця». До нашого міста з’їхалися реконструктори зі всієї України. Військово-історичні клуби прибули з Києва, Львова, Вінниці, Запоріжжя, Тернополя, Житомира, Одеси і Кропивницького. Господарем, який приймав гостей, стало Кам’янець-Подільське військово-історичне товариство на чолі з директором Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександром Зарембою. Звісно, фестиваль неможливий був без підтримки Кам’янець-Подільської міської ради і міського голови Михайла Посітка.

Захід присвячений відтворенню історичних подій періоду змагань за незалежність з 1917 по 1921 роки. Тоді, коли Українська народна республіка під тиском ворогів була змушена покинути Київ, наше місто на деякий час стало столицею України. У суботу, 21 серпня, фестиваль розпочався з урочистої ходи учасників. Вулицями старого міста пройшлися війська Дієвої армії УНР, Української галицької армії, білогвардійці Добровольчої армії Антона Денікіна і військова техніка тієї доби.

Далі, по вул. Шевченка, в парку навпроти РКЦМ «Розмай» відбулося відтворення бойових зіткнень між військами УНР і загонами білогвардійців Денікіна. Історичний епізод, який був реконструйований, стосується подій вересня 1919 року, коли українські війська і білогвардійці разом зі сходу і заходу зайшли в Київ. Спочатку сторони дійшли певного взаєморозуміння, але потім, коли денікінці почали вивішувати в Києві триколори, сталися конфлікти, які врешті переросли у бойові зіткнення. Одне таке і стало темою фестивалю.

За сценаріям українська розвідка наштовхується на білогвардійців. Наші розвідники змушені були відступити перед переважаючими силами противника. Підійшли основні українські війська, та навіть за допомогою броньовика вони не змогли потіснити супротивника. Навпаки, білогвардійці перейшли у контрнаступ. Проте в Директорії були ще резерви, і зі свіжими силами та ще одним броньовиком і гарматою вони змогли протистояти іншій стороні і врешті з великими втратами змусити покинути поле бою.

Після закінчення дійства, яке супроводжувалось видовищними спецефектами – чисельними холостими пострілами і димовими завісами, кам’янчани і гості міста могли поспілкуватись з реконструкторами, роздивитись їхні однострої, озброєння та сфотографуватись.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар