CAMINO PODOLICO НАБИРАЄ ОБЕРТІВ

Автор: | Опубліковано Дозвілля Немає коментарів

26 жовтня у Кам’янці-Подільському відбулася прес-конференція, під час якої члени робочої групи представили проміжні підсумку впровадження нового туристичного маршруту з Вінниці через Бар і до Кам’янця-Подільського. Крім цих міст туристичний шлях охоплює ще з десяток населених пунктів Поділля: Гнівань, Браїлів, Жмеринка, Северинівка, Ялтушків, Віньківці, Зіньків, Маліївці, Дунаївці та Маків.

Назва шляху, який вперше цього року і вже на повну запрацює в наступному, – Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова. Назва його не випадкова і пов’язана з найбільш відомою християнською паломницькою дорогою середньовіччя і навіть сьогодення, яка охоплювала всю Європу і закінчувалась в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела, де знаходиться могила святого Якова. Поділля в період з XVI по XVIII століття було разом з Київщиною найбільш східним відтинком цієї дороги католицьких прочан.

Як розповіли організатори, туристичний маршрут, хоч і передбачає відвідування культових споруд і релігійних святинь, має перш за все туристичне значення. Мандрівники, пішки чи на велосипедах, можуть помилуватися красотами природи, архітектурними пам’ятками і насолодитись місцевою кухнею. Співпрацюючи з місцевими громадами, вдалося організувати через кожні 15-25 км, де цього не було, заклади для розміщення (готелі, зелені садиби, гуртожитки, кемпінги тощо).

Звісно, не все ще на належному рівні. В деяких громадах місця для перепочинку потребують подальшого розвитку, розчищення і впорядкування. Це стосується як доріг, узбіч, шосейних трас, так і пішохідних шляхів. Проте у 2021 році Camino Podolico хоч в тестовому режимі, але запрацював. Цього року сезон розпочався 25 липня, а в 2022 році він стартуватиме з 25 квітня.

Як кажуть організатори, за три місяці сезону маршрутом скористалися або пішки, або на велосипеді, частково чи повністю близько 150 чоловік, з них 30 отримали сертифікати проходження (тільки для піших туристів). Їх вручають відповідно в Барі і Кам’янці-Подільському. Також мандрівники можуть отримати паспорт пілігрима у Вінниці чи Барі та поставити печатку чи наліпку в нього на 13 зупинках Шляху. Власники паспортів пілігрима мають змогу безкоштовно відвідати ряд кам’янецьких музеїв і виставок. Також є путівник, у якому описані визначні та цікаві об’єкти у громадах. Їх можна завантажити на смартфон (електронний трек Шляху).

У майбутньому в планах організаторів – продовження шляху через західні області (Тернопільську, Івано-Франківську, Закарпатську) до кордону однієї з європейських країн, де промарковані шляхи до Сантьяго-де-Компостела, та пройти сертифікацію Camino Podolico, ставши офіційним членом Європейської федерації Шляхів святого Якова.

Проект реалізований за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму України, а також територіальними громадами Вінницької та Хмельницької області у межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони».

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар