В “зеленій аптеці” – кропива глуха

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

ПІД НАЗВОЮ «глуха кропива» зустрічаються два види рослин — яснотка біла та яснотка пурпурова, що візуально добре відрізняються кольором квіток. Перша є найпоширенішою за розповсюдженням і використанням у лікувальній практиці.

У листі яснотки містяться алкалоїди, вітаміни А, С, дубильні речовини, сапоніни, флавоноїди, олії та інші складники. Квітки і листя застосовують як протизапальні, сечогінні, заспокійливі, кровоспинні компоненти в народній медицині.

Ангіна. Настояти дві столові ложки квітів чи листя кропиви у двох склянках окропу, полоскати горло кожні дві години.

Гепатит. Вживати по дві столові ложки теплого соку кропиви тричі на день.

Невралгія. Подрібнений корінь заливають горілкою, витримують два тижні і вживають невеликими дозами.

Заспокійливий і снодійний засіб. Столову ложку листя чи квітів кропиви запарити протягом 5-7 хвилин у склянці окропу й приймати двічі-тричі на день. Як снодійне — за годину до сну.

Розлади процесу травлення. Одну столову ложку сухих квітів залити склянкою окропу, укутати і настояти 10 хвилин. Процідити і пити як чай одну-дві чашки протягом дня.

Екзема та інші проблеми шкірного покриву. Чотири столові ложки квітів кропиви залити в термосі півлітра окропу і настояти дві години. Процідити, використовувати у вигляді компресів чи для промивання уражених місць. Інший варіант: 15 грамів кропиви на склянку окропу, настояти не менш як годину, приймати по одній столовій ложці три-чотири рази на день за півгодини до їди.

Протизапальна дія. 50 грамів сировини залити 0,5 л окропу, настояти та вживати двічі на день по склянці.

Тріщини шкіри. 30 грамів листя відварити в літрі води та застосовувати як компреси три-чотири рази на день.

Фурункульоз. У термосі на півлітра залити окропом три столові ложки листя, настояти не менше двох годин. Приймати як чай протягом дня. Інший рецепт: столову ложку квітів залити склянкою окропу, запарити протягом п’яти хвилин і випити як чай. Добова норма — 2-3 чашки.

Очищення крові. Змішати в рівних частинах листя (квіти) глухої кропиви, череди і фіалки. Столову ложку суміші залити склянкою окропу і настояти не менше 40 хвилин. Приймати по півсклянки тричі на день.

Геморой. Три чайні ложки листя залити склянкою окропу, настояти 20 хвилин і робити теплі ванночки протягом 5-10 хвилин.

Бронхіт. Столову ложку квітів залити 300 мл окропу, настояти 30 хвилин, процідити і пити по півсклянки тричі на день.

Жарознижувальна дія. 10 грамів коріння кропиви, стільки ж часнику залити 100 мл горілки. Настояти протягом тижня. Розтирати тіло під час застуди.

Нирковокам’яна хвороба. Змішати в пропорції 1:4:5:8:15 траву буркуну, корені кропиви, корені кульбаби, квіти волошки і календули, засипати дві столові ложки такої суміші в літровий термос і настояти дві години. Приймати чотири рази на день по 200 мл за 20-30 хвилин до їди. За відсутності всіх компонентів чотири столові ложки подрібненого листя кропиви залити 500 мл окропу, проварити 2-3 хвилини на малому вогні, настояти протягом 20 хвилин у термосі, процідити і вживати по 100 мл три-чотири рази впродовж дня.

Протипоказання. Не рекомендують приймати при гіпотонії та підвищеному згортанні крові, а також під час вагітності.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар