ОБІЙМАЙТЕСЯ!

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Учені з університету Карнегі-Меллон установили, що фізичний контакт із близькою людиною, який проявляється у вигляді обіймів, може поліпшити психологічний стан.

Крім того, за словами фахівців, така дія сприяє активізації захисних реакцій організму, отже, тіло буде краще боротися з різними захворюваннями і несприятливими зовнішніми чинниками, такими як інфекція.

Як стверджують науковці, у дослідженні взяли участь 404 респонденти. Перед початком експерименту всі добровольці заповнювали спеціальні анкети, які містять ряд запитань про їхні взаємини з оточенням. Також випробовувані розповіли, як часто їх обіймають близькі люди. Після завершення опитування фахівці спробували заразити респондентів певним вірусом застуди.

Підсумки лабораторних експериментів засвідчили, що чоловіки й жінки, котрі більше за інших обіймаються з друзями та родичами, менше піддаються ризику респіраторної недуги. У випадку, якщо вони і хворіють, то перебіг інфекції має не такий тяжкий характер, як у інших людей. Таке явище лікарі пояснюють кількістю «обіймашок». Науково доведено, що фізичні дотики поліпшують емоційний стан людини, а це сприяє зміцненню загального стану здоров’я.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар