9 ОЗНАК, ЯКІ ВКАЗУЮТЬ НА ТЕ, ЩО У ВАС НИЗЬКИЙ КРОВ’ЯНИЙ ТИСК

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Низький кров’яний тиск може бути настільки ж небезпечним для вашого здоров’я, як і високий. І якщо ви не страждаєте на хронічно низький тиск, вам варто обов’язково звернутися до лікаря, якщо ви помітите у себе кілька з наведених нижче симптомів, інформує Ukr.Media.

ЗАПАМОРОЧЕННЯ

Запаморочення і раптова слабкість, які особливо з’являються після різкої зміни положення тіла — найбільш поширений симптом низького кров’яного тиску. Якщо ви останнім часом часто відзначаєте у себе запаморочення (особливо вранці), обов’язково зверніться до лікаря.

ТРУДНОЩІ З КОНЦЕНТРАЦІЄЮ

Стрес, порушення або недолік сну, підвищена напруга – все це може викликати труднощі з концентрацією і неуважністю. Але також це може бути симптомом низького кров’яного тиску: кров припиняє надходити у клітини мозку у потрібному обсязі, і нам стає важче сконцентруватися.

СПРАГА

Спрага, яку ви ніяк не можете втамувати, скільки б не пили, також може бути ознакою низького кров’яного тиску. До речі, вірним є і зворотний процес: зневоднення організму може призвести до падіння тиску.

РОЗФОКУСОВАНИЙ ЗІР

Це не лише неприємний, але й дуже небезпечний симптом: річ у тім, що помутніння або розфокусування зору, що з’явилися через падіння тиску і зниження кровопостачання зорових центрів, можуть порушити наш зір. І навіть якщо тиск відновиться, проблеми із зором можуть зберегтися. Ось чому настільки важливо якомога швидше звернутися до лікаря!

ХОЛОДНА І ЛИПКА ШКІРА

За наявності низького тиску організм намагається у першу чергу спрямовувати кров до життєво важливих органів — навіть на шкоду постачання кінцівок. І це може призвести до того, що шкіра на руках або стопах стане холодною, липкою і навіть змінить колір на синюватий або сірий.

ПРИСКОРЕНЕ СЕРЦЕБИТТЯ

Коли рівень артеріального тиску падає, серце не може отримати достатньо крові й намагається компенсувати нестачу, збільшуючи частоту скорочень. До речі, низький кров’яний тиск може бути ознакою того, що ваше серце занадто стомлене – у будь-якому випадку вам варто звернутися до лікаря.

ВТОМА

Підвищена стомлюваність, за якої навіть звичні дії забирають забагато сил, може бути ознакою різних серйозних захворювань — і в тому числі симптомом низького тиску. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо останнім часом стали легко втомлюватися.

ДЕПРЕСІЯ АБО НУДЬГА

Недостатнє постачання кров’ю головного мозку може спровокувати появу симптомів депресії: як показали результати дослідження, проведеного фахівцями коледжу Трійці (Дублін), знижений кров’яний тиск підвищує ризик розвитку депресії на 30 %. Слідкуйте за тиском — він впливає не лише на фізичний, але й на психічний стан.

НУДОТА АБО БЛЮВОТА

Біль у шлунку, нудота або навіть блювота – «класичні» симптоми тиску, що різко знизився. Відбувається це через те, що недолік кровотоку призводить до неузгодженості між сигналами мозку і серця. Якщо ви відчуваєте щось подібне без причин, зверніться до лікаря і обов’язково контролюйте рівень тиску.

 

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар