«ВІРТУАЛЬНА ПРИЙМАЛЬНЯ» ВЗЯЛАСЯ ЗА ПАСАЖИРСЬКІ ПІДЙОМНИКИ

В рамках нашого нового проекту «Віртуальна приймальня» в редакцію звернувся 76-річний кам’янчанин, ветеран Збройних Сил України, ветеран праці Валерій Рижак. З чоловіком, який 29 років свого життя віддав війську, служив у Баку, Афганістані, В’єтнамі та Якутії, ми спілкувалися в лікарняній палаті кардіологічного відділення міської лікарні, куди він напередодні потрапив із серцевим нападом. Валерій Прокопович поскаржився, що в 9-поверхівці за адресою: Хмельницьке шосе, 14, де він проживає, ось уже три місяці як не працює ліфт. Все б нічого, але чоловік із дружиною, інвалідом ІІ групи, проживають на 8 поверсі…

– Це ще пощастило, що серце прихопило саме на вулиці, ще завидна, біля під’їзду, – розповідає пенсіонер, – піднялася висока температура, аж до втрати свідомості. А якби це сталося вдома, та ще й вночі?! Навіть уявити страшно, як би тоді мене виносили з 8 поверху в карету швидкої допомоги. Адже цього разу на виклик прибула бригада в складі лише двох жінок…

Багато мешканців нашого будинку зверталися в міську раду зі скаргами на роботу ліфта, але там лише нерозбірливо обнадіювали, напевно, аби відчепилися, що ліфт, можливо, запрацює в серпні-вересні. Читав у газеті, що на ремонт 11 ліфтів у нашому місті виділено 2 млн.грн. Чому ми маємо чекати аж до серпня, це ж не дім будувати ?

А в нашій 9-поверхівці, принаймні на 7, 8 і 9 поверхах, проживають люди поважного віку, які є інвалідами ІІ групи, їм важко самостійно пересуватися. Ми з дружиною, як тільки весніє, перебираємося на дачу.

Часто спостерігав, як молодим матусям буває важко пересуватися сходами із коляскою й вертливими дітьми на руках.

Та й на вулиці теплішає і кожному хочеться прогулятися на свіжому повітрі, погрітися на сонечку. Але чого вартує те гуляння, якщо спуск з горішніх поверхів дається дуже важко?

От зараз я в лікарні. Дружина, яка перенесла 3 операції й також страждає на серцеві недуги, звісно, хоче мене провідати, але не може. Погано себе почуває. Каже, що вниз ще якось зійде, а от піднятися вже сил не вистачить. Як зарадити нашій проблемі вже не знаємо, не розуміємо, до кого варто телефонувати, йти, аби ліфт таки запрацював.

Аби роз’яснити ситуацію із непрацюючим підйомником у багатоповерхівці за адресою: Хмельницьке шосе, 14, ми звернулися до заступника директора департаменту житлово-комунального господарства Камянець-Подільської міської ради, начальника управління ЖКГ Валерія Слободяна.

– Відповідно до акта перевірки суб’єкта господарювання СКП «Міськліфт-світло» №22-02/11 від 10.01.2017 року, виданого управлінням держпраці у Хмельницькій області, в місті припинено роботу 11 ліфтів житлових будинків. – розповідає Валерій Павлович. – Їх зупинили в зв’язку із закінченням нормативного терміну експлуатації.

Так, за станом на 19.01.2017 року, ліфти були зупинені в житлових будинках комунальної власності за такими адресами: вул.Миколи Гордійчука, 3 припинено роботу 2 ліфтів (1991 р. введення в експлуатацію); Хмельницьке шосе, 12, зупинено 3 ліфти (1984 р. введення в експлуатацію); Хмельницьке шосе, 14 припинено роботу 3 ліфтів (1984 р. введення в експлуатацію). Також використання «підйомників» (1990 р. введення в експлуатацію) призупинено в будинках власності ОСББ за такими адресами: вул.Гагаріна, 65, зупинено 1 ліфт; вул.Гагаріна, 67, припинено роботу 1 ліфта; вул.Гагаріна, 69, зупинено 1 ліфт.

Для виконання капітального ремонту цих 11 ліфтів бюджетом міста на 2017 рік передбачено 2 млн.грн. Ці кошти розподілено таким чином: 1 млн.грн. – на виконання робіт ліфтів у житлових будинках комунальної власності і 1 млн.грн. у житлових будинках власності ОСББ. За ці 2 млн. планується відновити роботу лише 6 ліфтів. Зважаючи на обмеженість коштів міського бюджету було прийнято рішення, що черговість виконання робіт з капітального ремонту ліфтів буде залежати від терміну їх експлуатації. Тобто першочергово роботи будуть виконуватися в будинках комунальної власності, де діють 3 найстаріших ліфти, – на Хмельницькому шосе, 12. Там ліфти введені в експлуатацію 1984 року. До слова, в цьому будинку проживає інвалід-візочник. У житлових будинках власності ОСББ невідкладно виконуватимуться роботи на вулиці Гагаріна, 65, 67, 69. Наразі за цими адресами вже працює 5 робочих бригад.

Для забезпечення виконання робіт на 3-х ліфтах житлового будинку на Хмельницькому шосе, 14 департаментом ЖКГ у грудні 2016 року було замовлено та виготовлено проектно-кошторисну документацію. Чекаємо надходження коштів. В цілому для відновлення роботи ліфтів на вулиці Миколи Гордійчука, 3 та Хмельницькому шосе, 14 необхідно додатково виділити з міського бюджету ще 2 млн.грн. Ці кошти будуть виділені в разі перевиконання міського бюджету. Але детальніше про це можна буде говорити за результатами піврічної роботи в червні, хоча ми запланували вже в другому півріччі відремонтувати решту 5 ліфтів.

Питання з ліфтами в нашому місті відкрите, оскільки їхній нормативний термін експлуатації майже у всіх житлових будинках завершився. Варто розуміти, що в разі виникнення якогось нещасного випадку через несправність ліфта передбачається кримінальна відповідальність. Тому, аби уникнути цього, було призупинено роботу вищевказаних підйомників.

Згідно з Положенням про систему технічного обслуговування та ремонту ліфтів в Україні, пункту 2.2., строк дієздатності ліфта визначається в 25 років за умов, що його експлуатація й технічне обслуговування відповідає вимогам нормативних документів. Також, що не менш важливо, пункт 2.9. цього ж таки Положення роз’яснює, що «капітальний ремонт (КапР) виконується після закінчення призначеного терміну експлуатації ліфта (25 років), а також за замовленням власника для відновлення дієздатності ліфта з повною або частковою заміною основних вузлів і деталей».

Ольга ОЛІЙНИК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар