ВАРТІСТЬ НА ПРОЇЗД У МАРШРУТКАХ ЗБІЛЬШУЮТЬ. А ЯК ЩОДО СЕРВІСУ?

Автор: | Опубліковано Без категорії Немає коментарів

Переглянути тариф на перевезення в громадському транспорті ініціювали перевізники Кам’янця-Подільського. На їхню думку, ціна проїзду в маршрутках мала б становити 11,30 грн, а в муніципальних автобусах – 5,17 грн.

Тож з цього приводу 26 серпня відбулися публічні громадські обговорення. Головуючий заходу, завідувач відділу пасажирських перевезень міськради Сергій Дергунов, одразу встановив жорсткий формат обговорення, обмеживши його однією годиною, за можливості продовження, якщо цього забажає більшість присутніх.

Ще перед початком обговорення стався конфлікт між головою Громадської ради при міськраді Валентиною Магілат, яка хотіла поставити під сумнів легітимність цих зборів, і присутніми перевізниками, які просто її закричали.

Після цього слово взяв голова Спілки перевізників міста Микола Чайковський.

Він коротко описав ситуацію з перевезеннями у місті. За його словами, приватні перевізники ще з 5 березня з міською владою почали процедуру узгодження підвищення тарифів на громадські міські перевезення до 8 гривень. Причину необхідності такого кроку він пояснював тим, що зросла мінімальна заробітна плата, витрати на паливо і запчастини, водночас зменшився пасажиропотік на 17%. Крім того, за словами Миколи Станіславовича, багато водіїв звільняються, бо їх не влаштовує заробітна плата.

Не дивлячись на те, що в залі були присутні в основному перевізники, найшлися і ті, хто хоч не заперечував необхідності підвищення вартості проїзду, але заявляв, що до цього часу немає обґрунтованих і прозорих розрахунків щодо тарифів. На що Микола Чайковський відповів, що за розрахунками тариф повинен складати 10 гривень, але зупинились на 8, оскільки різке підвищення викличе обурення в містян. Більше того, свою цифру озвучило ТОВ «Транс Поділля». В компанії вважають, що вартість проїзду в маршрутках мала б становити 11.30 грн. Тому перед голосуванням за збільшення плати Микола Станіславович анонсував, що одразу планує розпочати процедуру підвищення проїзду до 10 гривень, бо вже з грудня знову виросте мінімальна зарплата. Голосування ж показало, що майже всі (один тільки утримався), хто взяв участь у ньому, підтримали підвищення.

Також розглядалися тарифи на комунальний транспорт. За даними керівника КП «Комунтранссервіс» Сергія Маланчука, вартість проїзду мала б становити 5,17 копійок. Відповідно на підприємстві визначили ціну в 5 грн за проїзд. Нагадаємо, що наразі вартість проїзду на міських автобусних маршрутах загального користування становить 6 грн, в комунальному транспорті – 2.50 грн.

Нові тарифи потрібно ще затвердити на засіданні виконкому. Їх розглядатимуть не раніше середини серпня, таку інформацію оприлюднили на сайті міськради.

Питання, чи покращить сервіс і якість надання послуг міський громадський транспорт після цього підвищення, на жаль, залишилося без відповіді.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар