КЛІЄНТАМ «ХМЕЛЬНИЦЬКГАЗ ЗБУТУ» ЗМІНИЛИ ПОСТАЧАЛЬНИКА
З 1 травня побутових споживачів ТОВ «Хмельницькгаз Збут» автоматично перевели на постачання до газорозподільної компанії «Нафтогаз України». Це сталося через те, що «Хмельницькгаз Збут» не зміг виконати умови «Нафтогазу» на закупівлю блакитного палива за пільговою ціною для фізичних осіб.
Загалом нещодавня зміна постачальника газу торкнулася орієнтовно 8,8 мільйона українських домогосподарств. Йдеться про вже колишніх клієнтів 17 «газзбутів». За словами голови правління НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренка, майже два десятиліття «Регіональна газова компанія» олігарха Дмитра Фірташа займала панівне становище на ринку. Однак тепер цьому настає кінець. З травня майже всі побутові споживачі отримують блакитне паливо від «Нафтогазу» без будь-яких посередників. А невдовзі до «Нафтогазу» мають перейти облгази, які належали монополісту. Тобто йдеться про компанії, яким ми сплачуємо за транспортування газу.
«Хмельницькгаз Збут» працюватиме й далі, постачаючи газ державним установам та юридичним особам, повідомляють у дирекції цієї компанії. Проте для багатьох споживачів такі зміни стали несподіванкою. Наприклад, деякі абоненти вже заплатили за спожите у травні колишньому постачальнику. Тож виникає запитання, як повернути гроші. А також – чи потрібно розривати колишні або укладати нові угоди?
Укладати нові договори із «Нафтогазом» споживачам не потрібно, оскільки на обслуговування компанії з 1 травня 2022 року вони перейшли автоматично. Але дізнатися свій новий особовий рахунок і навчитися платити за газ на нові реквізити – необхідно.
Багато споживачів блакитного палива не знали, що з травня надавачем послуг є вже інша газопостачальна компанія, тож справно за цей місяць розрахувалися. Якщо за постачання газу в травні ви вже заплатили, потрібно звернутися до «Хмельницькгаз Збуту», аби повернути назад свої кошти й заплатити «Нафтогазу». «Для цього можна прийти в «Хмельницькгаз Збут», написати заяву на повернення коштів у довільній формі, при цьому обов’язково потрібно вказати попередній номер особового рахунку, звіритись, яка переплата», – каже директор «Хмельницькгаз Збуту» Андрій Левицький. До цієї заяви необхідно додати такі документи:
- копію паспорта власника особового рахунку (перша-друга сторінки та реєстрація);
- копію ідентифікаційного коду;
- довідку з реквізитами карткового рахунку з банку або виписку з Приват24;
- копію квитанції про оплату за природний газ за період, коли виникла переплата.
Зараз «Хмельницькгаз Збут» веде з «Нафтогазом» перемовини, аби оплату клієнтів за травень їм все ж таки нарахували автоматично. За словами директора підприємства, ціна на газ для фізичних осіб залишається тією ж – 7 гривень 96 копійок за кубометр.
ЯК ПЛАТИТИ ЗА ГАЗ «НАФТОГАЗУ»?
Щоб сплачувати за газ новій газопостачальній компанії, потрібно отримати новий номер особового рахунку.
Для цього необхідно перейти на сайті «Нафтогазу» у категорію «Дізнатися номер рахунку» або в його чатботи GASUA у вайбері й телеграмі чи NaftogazGasSupply у фейсбуці та ввести ЕІС-код (персональний газовий номер споживача. Він зазначений у платіжках або в особистому кабінеті «104.ua» у розділі «Інформація О/Р». Отримати особовий рахунок також можна, звернувшись за телефонами (098-300-28-88, 093-300-28-88, 066-300-28-88) до контакт-центру газопостачальної компанії «Нафтогаз України». Люди, які не мають доступу до Інтернету, можуть дізнатися номер особового рахунку на платіжках ГК «Нафтогаз України». Друковані рахунки має доставити «Укрпошта» після 25-го числа поточного місяця.
Після отримання особового рахунку можна зареєструватися в особистому кабінеті my.gas.ua. Там буде змога дізнатися та оплатити рахунки, завантажити довідку про пільги та субсидії тощо. Всі пільги та субсидії у випадку зміни постачальника зберігаються автоматично.
Отримавши електронні чи паперові квитанції, ви можете сплатити їх онлайн (в особистому кабінеті «Нафтогазу», платіжних системах чи мобільних банківських додатках), або офлайн (оплачувати традиційні паперові рахунки в касах банків чи на пошті).
КОМУ ПЕРЕДАВАТИ ПОКАЗАННЯ ЛІЧИЛЬНИКА Й ПЛАТИТИ ЗА ДОСТАВКУ ГАЗУ?
Тут без змін: показання лічильника варто передавати вашому облгазу (газорозподільній компанії), а не «Нафтогазу» (газопостачальній компанії).
Робити це потрібно щомісяця з 1 по 5 число (телефоном, у мобільному додатку чи чат-боті, у квитанції тощо).
Так само облгазу платять і за доставку (розподіл) газу.
Надія ЄРМЕНЧУК.