ЯК ЗУСТРІТИ НОВИЙ РІК, АБО ЩО КАЖУТЬ ТРАДИЦІЇ

Автор: | Опубліковано традиції Немає коментарів

Вже зовсім скоро всі ми зберемося в колі друзів та близьких для святкування Нового року 2022. Кожному хочеться, щоб разом з цим важливим святом в дім постукали щастя, кохання, гроші та добробут. Тож ми зібрали для вас традиції та ритуали, які допоможуть отримати бажане.

Для українців Новий рік завжди був родинним святом, тому зустрічати новорічну ніч потрібно у колі сім’ї. Адже існує повір’я: з ким зустрінеш цю ніч, з тим і проведеш увесь наступний рік. Тому від гучної вечірки в кафе чи в клубі краще відмовитися. Смачні страви, прикрашений стіл і танці – всі ці речі прийшли до нас від предків. Звичайно, закуски і страви тоді були трішки іншими. До наших часів дійшов лише холодець, який подавали на Новий рік ще в Київській Русі.

Цікаво, що наші пращури також полюбляли чепуритися і завжди зустрічали Новий рік у чистому новому одязі. Вважалося, що це принесе щастя.
Не забудьте про декорування оселі. Ця ідея з’явилася у наших предків вже дуже давно. В стародавні часи прикрасами могли бути горіхи, картопля, яблука і навіть яйця. А ось гірлянди і скляні кульки з’явилися зовсім недавно. Вважалося, якщо красиво прикрасити оселю на Новий рік, в домі поселиться щастя, а в сім’ї з’явиться достаток.

Згідно з сучасними традиціями, у кожному домі повинна стояти ялинка. Хоча її роль може виконувати будь-яке вічнозелене дерево. Традиційно, воно є символом життя, нового початку. У давнину навіть стверджували, що головний бог язичників – Сонце – найбільше любить саме хвойні дерева. Існувало й інше повір’я. Наші предки вважали, що між гілок ялини живуть душі померлих. Тому їх прикрашали, щоб задобрити духів. Також з давньослов’янської міфології прийшла до нас традиція танцювати навколо ялинки.

Оскільки наступний рік за китайським гороскопом – рік Синього Водяного Тигра, то й в оселі фігурки тигрів або магнітики на холодильник з їхнім зображенням, звичайно ж, доречні. Найкраще, якщо вони будуть керамічними або дерев’яними (Дерево – друга стихія наступного року за китайським календарем), підійдуть і м’які іграшки у вигляді цієї тварини.

Щоб в домі водилися гроші

Якщо ви мрієте, щоб наступний рік був прибутковим, існує кілька цікавих ритуалів, які потрібно додати до святкування:

  • напишіть лист Всесвіту – приготуйте чистий аркуш паперу напередодні свята, запишіть всі свої бажання та подякуйте Всесвіту за все, що вже маєте, в новорічну ніч заховайте аркуш;
  • монетка в шампанському – покладіть монету в бокал і випийте напій під бій курантів, можна просто тримати гроші в руці і думати про своє бажання;
  • 12 страв на святковому столі – кожна страва буде символізувати один місяць, що пройде наступного року в достатку;
  • сховайте монетки під тарілки – щоб у кожного вашого гостя 2022 рік був прибутковий.

Коли прикрашаєте ялинку або вішаєте на вхідні двері новорічний вінок, не забувайте про кольори. Адже рахується, що вони можуть привертати до себе різні бажання. Для грошей обирайте золотистий відтінок.

Українські традиції для кохання і благополуччя

Якщо ви чекаєте від Нового 2022 року щастя в особистому житті, хочете знайти свою другу половинку або зберегти вже створену сім’ю, варто звернути увагу на наступні традиції:

  • не забудьте прикрасити новорічну ялинку кількома червоними прикрасами у вигляді серця;
  • для збереження сімейного щастя потрібно взяти свою другу половинку за руку під бій курантів, а рівно опівночі поцілувати її;
  • щоб забути колишнього чи колишню і зустріти в Новому році 2022 нове кохання, обов’язково викиньте всі подарунки, які подарував колишній партнер.

Новий рік 2022: як зустріти, щоб залучити удачу

Щоб у вашому житті наступного року панувала удача, можна виконати низку новорічних традицій:

  • обов’язково забажайте найзаповітніші мрії під бій курантів, але формуйте речення так, ніби бажання вже збулося (наприклад, в 2022 році я купила новий будинок);
  • традиційним ритуалом є написання побажань на аркуші паперу під бій курантів, який потрібно підпалити, попіл всипати до бокалу з шампанським і все це випити;
  • з сонячної Іспанії прийшла до нас цікава традиція на привернення удачі – потрібно опівночі з’їсти 12 виноградинок, і загадати бажання.

Ритуали і традиції на вагітність

У прийдешньому новому році багато пар з нетерпінням очікують поповнення в сім’ї. Щоб це прагнення стало реальністю, можна скористатися цікавим ритуалом для святкування Нового року 2022. При декоруванні ялинки потрібно повісити елементи, які асоціюються з дитиною (пінетки, іграшки, соски).

А у наших предків існували цікаві традиції, які теж пов’язані з вагітністю:

  • в новорічну ніч потрібно взяти смаколик з рук вагітної подруги, тоді в Новому році 2022 вашу сім’ю буде чекати поповнення;
  • на святковий стіл намагалися поставити страви, які асоціюються з вагітними: горіхи, насіння, ікра.

Як зустрічати Новий рік 2022, щоб потім щастило

Якщо ви хочете, щоб ваші гості були в прийдешньому році щасливими, не забудьте всім рідним і друзям підготувати подарунки. Цікаво, що ця традиція прийшла до нас з давніх пір і бере свій початок у звичаях голландських та німецьких поселенців. Вибираючи подарунок, обов’язково подумайте, аби він приніс людині найбільше щастя.

Існує ще одна традиція привернення щастя на Новий рік. Це генеральне прибирання оселі. Але проводити його потрібно за день-два до новорічної ночі. Цей процес очищає будівлю і «звільняє» місце в домі для оновлень. Навіть психологи стверджують, що потрібно позбавлятися від тих речей, які лише на перший погляд здаються корисними, а насправді просто займають простір.

Що потрібно викинути перед Новим роком 2022, щоб в домі було щастя і добробут:

  • непотрібні квитанції і старі чеки – вважається, що вони блокують фінансові потоки в домі і заважають щастю поселитися в ньому;
  • предмети гардеробу, які ви вже давно не носили, – якщо вони ще мають відмінний стан, їх можна віддати на благодійність: такий жест принесе в дім благополуччя, а старі речі краще відразу викинути;
  • речі для прибирання, які вже зносилися, – наші предки вважали, що перед Новим роком варто купити новий віник, щоб він вимітав з будинку негатив, на місце якого прийде щастя;
  • побитий посуд – навіть якщо на тарілці всього лише невелика тріщина, краще відразу віднести її в сміття, адже такі речі блокують позитив;
  • предмети, які забирають хорошу енергетику, – непотрібні магнітики на холодильнику, висушені квіти, старі амулети.

І головне правило Нового року 2022 – зустрічати його в гарному настрої. Якщо атмосфера в домі сповнена радості і веселощів, тоді і в прийдешньому році все у вашій сім’ї буде гаразд.

Накриваємо стіл для Тигра

Меню новорічної ночі не обмежить права тих, хто любить м’ясо: тигр – тварина м’ясоїдна, тому на столі може бути будь-який його вид, який найкраще запекти, а не смажити, а також зроблені на його основі і улюблені в нашій країні салати. Своє місце на столі займуть стейки, відбивні, м’ясні та ковбасні нарізки, бутерброди з паштетом, холодець, а ось рибу тигр не їсть, але й проти не виступатиме. Єдине категоричне табу цьогорічного новорічного столу – корейська та китайська кухні, оскільки за основу часто береться котяче м’ясо. Так, наприклад, до складу однієї з найпопулярніших страв китайської кухні – «Битва Тигра з Драконом» – входить м’ясо кішки та змії. Тигр як представник котячих, може вважати це особистою образою.

Астрологи звертають увагу на те, що цієї новорічної ночі – крім традиційних страв, які кожна господиня готує, необхідно втілити в життя якийсь новий рецепт. Тигр на вдачу новатор, він обов’язково оцінить креативний підхід до кулінарії. Крім м’ясних продуктів, у цей Новий рік вітаються екзотичні овочі та фрукти, які вживають у їжу в тих країнах, у яких водяться або водилися до недавнього часу, доки їх не винищили, смугасті хижаки. До десертів та алкоголю господар року байдужий, проте, як і вразі з рибою, увійде в становище, особливо в тому, що стосується традиційного для цього свята ігристого вина. Головне – не зловживати ні першим, ні другим.

Салат «Смарагдовий браслет»

Сьогоднішній салат буде дуже красиво виглядати на вашому святковому столі.
Дуже простий салат зі звичайних продуктів, але з невеликою родзинкою – з ківі.
Інгредієнти: телятина або куряче філе – 250-300 гр.; яблуко або огірок – 1 шт.; яйця – 4 шт.; ківі –
4 шт.; зубчик часнику; сік лимона – 1 ст. л.; морква – 1 шт.; майонез.
Відварюємо куряче філе в підсоленій воді до готовності.
Так само варимо картоплю, моркву і яйця.
Курятину і огірок наріжемо кубиками. Моркву, картоплю тремо на великій тертці.
На велике блюдо поставимо склянку і викладаємо по колу салат у формі браслета.
1-й шар – варена картопля; 2-й – варене філе; 3-й – свіжі огірки; 4-й – варені яйця; 5-й – варена морква; 6-й – сир з часником.
Кожен шар змащуємо майонезом. Прикрашаємо ківі і волоськими горіхами.
Перед подачею на стіл салат має настоятися і просочитися в холодильнику не менше 2 годин.

У чому зустрічати Новий рік?

Логічно припустити, що потрібно одягти на себе сукню або джемпер з тигровим або леопардовим принтом, і це буде правильно. Однак важливо пам’ятати про те, що такий одяг вимагає особливої обережності: принтом дуже легко зіпсувати – перекосити або візуально збільшити фігуру – особливо, якщо вона не є ідеальною, тому, якщо ви не впевнені в тому, що річ із таким малюнком буде сидіти ідеально, краще віддати перевагу чомусь іншому. Наприклад, вбранням, тони яких нагадуватимуть про тигрячу шкіру, але не в лоб, а віддалено: наприклад, бежевий, колір кави з молоком, світло-коричневий або теракотовий. Варто також згадати про те, що господар року – Водяний Тигр, тож блакитний, синій, темно-синій і навіть елегантний чорний колір цілком підійдуть.

Фактура тканин має бути благородною: вовна, шовк, бавовна, атлас – все натуральне, без домішки синтетики. Крій – як для жіночих суконь, так і для чоловічих костюмів – краще класичний

Тетяна МАЛЕЖИК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар