УПОРАЛИСЯ З 30 МІЛЬЙОНАМИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

У вівторок, 30 серпня, депутати знову зібралися на 21 (позачергову) сесію Кам’янець-Подільської міської ради, аби все таки розподілити гроші від додаткових надходжень до місцевого бюджету. Нагадаємо, минулого тижня міські обранці так і не змогли визначитись, куди ці кошти спрямувати. Для того, щоб ще раз обговорити це питання і дійти до якогось компромісу, 29 серпня провели розширене засідання бюджетної комісії. З інформаційних повідомлень як прихильників міського голови Михайла Посітка, так і депутатської опозиції було очевидно, що опоненти хоч з деяких питань згоди так і не дійшли, але здебільшого їхні думки співпадали. Тому до останнього часу не було зрозуміло, чи вдасться у вівторок результативно завершити сесію. Що стосується коштів, то сума, запланована до розподілу, зросла за тиждень з 19,4 до 30,3 млн гривень додаткових надходжень. Здебільшого це податки від виплат військовим.

Чимало часу депутати приділили обговоренню питання про ліквідацію КП «Комбінат благоустрою» і виділення 240 тисяч гривень на фахову експертизу аварійного покинутого будинку по Нігинському шосе, 1а.

У першому випадку йшлося про велику суму – майже 4 млн гривень, які спрямують на виплату боргів, які накопичило підприємство. В основному це зарплата і соціальні виплати його працівникам. Але також в цю суму входить майже півмільйона гривень кредитної заборгованості комунальників перед юридичними особами. Опозиція наполягала на тому, щоби більш детально проробити стратегію поводження ліквідаційної комісії з цими боржниками. Вона, на думку опозиціонерів, має полягати в тому, щоб, давши кредиторам час на пред’явлення претензій, не форсувати події стосовно виплат, а частину коштів з цих півмільйона направити на інші потреби. Не дивлячись на невдоволення частини депутатів діяльністю ліквідаційної комісії, міськрада проголосувала виділити необхідні кошти на погашення заборгованості перед працівниками підприємства та виплату податків і зборів, а згадані півмільйона рекомендувала витрачати тільки за потреби.

За експертизу аварійного будинку міськрада теж проголосувала. І не так для того, щоб поселити там вимушено переміщених осіб (бо невідомо, навіть за позитивної експертизи, що дешевше: відновити цей будинок для ВПО чи купити їм новий), як для того, щоб вирішити, що з ним робити надалі. Не довіряють опозиціонери і БО «БФ «Житло для ВПО» – організації, яка взялася акумулювати грантові кошти і на них реконструювати в Кам’янці житло для внутрішньо переміщених осіб, та претендує на цей будинок. Адже, на їхню думку, не можна довіряти структурі, яка з’явилась тільки декілька місяців тому і ніколи подібними проєктами не займалась. За словами міського обранця від фракції ПП «Слуга Народу» Сергія Ведернікова, він їм би і 3 гривень не дав.

Далі міськрада зайнялась безпосередньо бюджетом. Але й тут не обійшлось без детального обговорення. Темою підвищеної уваги міських обранців стали дизельні генератори і кошти на закупівлю техніки для КП «Спецкомунтранс». Не могли визначитись, які саме генератори потрібні місту, і яку техніку потребують комунальники. Але врешті дійшли згоди. Отож 4,1 млн грн виділили для КП «Спецкомунтранс» на придбання сміттєвоза і бульдозера, а 7,6 млн грн – на програму цивільного захисту населення (запаси палива, генератори, паливні пічки тощо). З них 6,4 млн спрямували на придбання генераторів, кількість і якість яких домовились визначити пізніше.

Інші кошти розподілили так: 4,2 млн грн – військовим частинам; 5 млн грн – на військові облігації; 1,5 млн грн – на капітальний ремонт будівлі по вул. Симона Петлюри, де розміщуватиметься міграційна служба; 484 тис.грн – на заробітну плату педагогам; 322,3 тис.грн – на заробітну плату кухарям КП «Комбінат харчування учнів», які готують для ВПО; 500 тис. грн – одноразова матеріальна допомога соціально незахищеним верствам населення (по 1 тис.грн); 1,3 млн грн – на капітальний ремонт дороги по вул. Сіцинського; 750 тис.грн – на капітальний ремонт тротуару по вул. Степана Бандери (раніше Гагаріна); 500 тис.грн – на ліквідацію перекопів; 420 тис.грн – роботи з продовження асфальтування Алеї Слави на міському кладовищі; 130 тис.грн – на ремонт покрівлі приміщення КП «Спецкомунтранс» і 4,1 млн грн – МТВЕ, 500 тис.грн – ДП «Тепловода» на закупівлю аварійного запасу труб, твердого палива тощо.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар