Понад половину питань порядку денного сесії депутати не погодили

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

2023 рік депутати Кам’янець-Подільської районної ради завершили двадцять другою сесією, на яку зібралися 22 грудня.
Перед її початком голова районної ради Михайло Сімашкевич виконав приємну місію, вручивши почесну відзнаку райради «За волонтерську діяльність» керівнику ТзОВ «Промтехнтранс» Віктору Антонюку. Він подякував Віктору Антоновичу за активну волонтерську діяльність, патріотизм і вагомий особистий внесок в перемогу України.
Що ж стосується порядку денного сесії, то із понад двох десятків питань, винесених на розгляд, п’ятнадцять депутати зняли. Зокрема два питання щодо внесення змін у склад постійних комісій та секретаріату районної ради, оскільки нова депутатка Мар’яна Приходько від політичної партії «За майбутнє», яка нещодавно поповнила ряди депутатського корпусу, ще жодного разу не з’явилася на засідання сесій райради, і не заявила про свої наміри працювати в тій чи іншій комісіях.

Вже втретє не голосують районні обранці і за звіти про виконання районних програм регіонального продовольчого резерву в умовах військового стану на 2022 рік; підтримки діяльності органів виконавчої влади на 2022 рік та про хід виконання районної екологічної програми «Заліснення Кам’янець-Подільського району на 2022 -2024 роки». Причина в тому, що Кам’янець-Подільська районна державна адміністрація вкотре, не зважаючи на прохання районних депутатів, не надала їм на ознайомлення проекти рішень з цих питань, а лише відписалася листом. Тож ці питання перенесли на наступну 23 сесію, яка відбудеться у 2024 році.
Зняли депутати з порядку денного і десяток питань, що стосуються землеустрою щодо встановлення (зміни) меж сіл Кам’янець-Подільської міської територіальної громади (Колибаївка, Довжок, Лісківці, Рихта, Зіньківці, Нагоряни, Смотрич, Червона Чагарівка, Острівчани, Княгинин), оскільки на думку районних обранців проекти рішень недостатньо підготовлені і суперечать законодавчим нормативам.
– Якщо б це стосувалося відновлення меж, – зауважив депутат Іван Громик, – тоді б не виникало запитань, а якщо це стосується зміни меж, тут має бути зовсім інша юридична процедура. При зміні меж потрібно приймати окреме рішення, де було б вказано про які зміни йдеться. До того ж зміна меж передбачає громадські обговорення. Тож розробник технічної документації мав би це зазначити у документах. На жаль, в жодному проекті землеустрою цього ми не бачимо.
Роз’яснити ситуацію спробував директор відділу з питань регулювання земельних відносин міської ради Віктор Іванович Кравчук: «Після того, як створилася Кам’янець-Подільська міська громада, до якої приєдналося 12 сіл, ми виявили деякі прогалини у нормативно-грошовій оцінці земель, а також у встановленні меж населених пунктів. Оскільки документації з сільських рад нам не передали, ми змушені були розробити програму, через тендер запросити відповідних фахівців, аби привести все у відповідність. При формуванні цього питання ми брали до уваги генеральні плани сіл. По деяких селах документація узаконює ті межі, що й були, у деяких є певні зміни.
Наразі документація виготовлена, погоджена депутатами міської ради, і відповідно до законодавства її ми винесли на затвердження районної ради».
Після обговорення, депутати все ж таки відправили ці питання на доопрацювання і запропонували створити відповідну комісію із залученням представників суміжних громад, з якими межують зазначені села, де передбачені зміни меж.
Зняти з порядку денного та перенести на наступну сесію запропонували і питання про встановлення голові районної ради та його заступнику надбавок в оплаті праці та преміювання.
Щоправда, достатньої кількості голосів, аби не розглядати ці питання, не набралося. Тож у кінцевому результаті депутати сказали своє «так».
Районнні обранці також погодили план роботи районної ради на перше півріччя 2024 року і схвалили районну програму підготовки та проведення заходів щодо відзначення знаменних подій у Кам’янець-Подільському районі на 2024 рік тощо.
Оставили на контролі і депутатські запити Миколи Жогана та Олександра Федика щодо звернення до Служби автомобільних доріг у Хмельницькій області з приводу утримання в належному стані автошляхів у напрямку сіл Супрунківці, Тернавка, Нігин, Думанів, Дубинка, які вже десятиліттями не бачили будь-якого ремонту. Через поганий їх стан туди відмовляються їздити перевізники, інший відповідний спецтранспорт.
Підтримали депутати Кам’янець-Подільської районної ради і ряд звернень до урядовців. Зокрема про недопущення ускладнення ввезення гуманітарної допомоги в Україну. Адже згідно з новими правилами, отримувачі повинні будуть внести гуманітарні постачання в електронну систему, використовуючи кваліфікований електронний підпис. Також їм слід буде надавати надмірні деталі про вміст гуманітарного вантажу, отримувати унікальний код, подавати звіти тощо.
«Процедура створює аж 20 кіл бюрократичного пекла, які будуть змушені пройти надавачі, отримувачі і набувачі допомоги, – йдеться у зверненні. – Особливо гостро постає питання ввезення автомобілів та дронів; окремий виклик – медикаменти. А це – питання, чи не найважливіші для підтримки фронту. Подібні рішення неприпустимі – чим би не пояснювалось їх ухвалення. Через обурення волонтерської спільноти і широкий суспільний розголос початок дії нових правил відтерміновано до 1 квітня».
Інше звернення, запропоноване головою Всеукраїнської аграрної ради Хмельницької області Ігорем Гаєм, стосувалося недопущення ліміту на обсяг продажу земель сільськогосподарського призначення. Нагадаємо, що з 2024 року ліміт на обсяг сільгоспземель «в одні руки» збільшується зі 100 гектарів до 10 тисяч, а також буде дозволено продаж землі юридичним особам. «В умовах, коли вітчизняні агровиробники вже другий рік поспіль працюють повністю у збиток через наявні логістичні проблеми та низьку ціну на аграрну продукцію всередині країни, збільшення цього ліміту не принесе жодної практичної користі для малих та середніх сільгоспвиробників. Вони просто не мають коштів на купівлю с/г земель.
Фактично, таке збільшення ліміту земель сільськогосподарського призначення у власності за поточних умов може бути вигідним лише тим компаніям, які мають можливість отримати фінансування за кордоном, шляхом залучення кредитів, випуску облігацій тощо – тобто незначній кількості компаній, що опинилися у привілейованому становищі. Решта агровиробників залишаться позбавленими такої можливості як мінімум до кінця війни.
Також абсолютно відрізаними від ринкового обігу земель будуть фермери, які беруть участь у бойових діях. Адже саме вони продовжуватимуть захищати нашу землю, поки інші будуть скуповувати її по 10 тисяч гектарів в одні руки».
Крім того депутати райради підтримали звернення до Президента України про присвоєння почесного звання Героя України (посмертно) захиснику нашої Батьківщини, спецпризначенцю військової частини А0661 Віттманну Рудольфу-Ервіну, який загинув під час виконання бойового завдання 22 жовтня 2023 року в с. Кринки на Херсонщині:
«Віттманн Рудольф-Ервін, 04.10.1996 року народження, угорець за національністю, уродженець міста Арад, Румунія, був першим іноземцем в історії українського спецназу, який увійшов до складу ССО, що є першим прецедентом в Україні. Перший громадянин Румунії, котрий загинув в Україні, захищаючи її незалежність та суверенітет. До лав ЗСУ доєднався в серпні 2022 року, майже одразу після закінчення контракту в французькому Інтернаціональному легіоні, що є елітною військовою одиницею, де упродовж 5 років проходив службу, показуючи найвищий рівень військової та фізичної підготовки…
Віттманн Рудольф-Ервін, позивний «Іноземець», виявив себе як відданий військовослужбовець, який виконував завдання в найважчих точках на лінії фронту. Багато з його спецоперацій є зразками віртуозної роботи Сил спеціальних операцій ЗС України. Рудольф-Ервін Віттманн планував залишитися в Україні після перемоги та завершення служби, виявивши глибоку любов та повагу до країни. Готувався до отримання громадянства та подальшої роботи заради безпеки українців та розвитку України».
Наприкінці засідання голова райради Михайло Сімашкевич подякував депутатам за конструктивну роботу, розуміння та відповідальність у прийнятті рішень. А також побажав подальшої плідної роботи, миру та добробуту родинам і якнайшвидшої перемоги над російським агресором.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар