МОЖЛИВІСТЬ ЗНАЙТИ ВЗАЄМОВИГІДНІ ТОЧКИ ПЕРЕТИНУ
Нещодавно голова Кам’янець-Подільської районної ради Михайло СІМАШКЕВИЧ разом із представниками громади Кам’янеччини повернувся із Польщі з гуманітарним вантажем, який для кам’янчан підготували польські колеги.
– Отримавши повідомлення від Почесного консула консульства України в м.Ополе (Польща) Ірени ПОРДЗІК про те, що для жителів Кам’янеччини зібрали гуманітарну допомогу, ми розраховували на незначний обсяг вантажу. А тут – ціла фура, – розповідає Михайло Євстафійович. – Привезли 20 багатопрофільних функціональних ліжок, 10 кисневих концентраторів, сертифіковану лікувальну ванну з гідромасажем, які передали лікарні, а ще близько 30 інвалідних візків для дорослих та 3 дитячих спеціалізованих, розвиваючі дитячі ігри тощо.
Такий подарунок став можливим завдяки Ірені Пордзік, яка задіяла ряд місцевих підприємств, організацій, а також благодійну міжнародну організацію Карітас. Тож ми щиро дякуємо нашим польським колегам і сподіваємося на подальшу партнерську співпрацю в напрямку не лише культурно-гуманітарного розвитку, а й економічного.
Передумови для цього вже створені. За словами голови райради, за останній рік було підписано декілька договорів про співпрацю з міжнародними партнерами. Особливо це стосується партнерських стосунків з Польщею. «Однією з перших ми уклали угоду з Глоговським повітом про міжрайонну співпрацю, – продовжує мову голова райради. – На черзі – підписання відповідних угод між польськими гмінами та нашими територіальними громадами. На Кам’янеччині вже таку співпрацю започаткувала Чемеровецька сільська рада із гміною Дзвола. У травні очікуємо звідти делегацію. Ми розуміємо важливість зарубіжного досвіду для розвитку економічного потенціалу громад Кам’янеччини і прагнемо впроваджувати інноваційні управлінські підходи та дієві реформи, щоб з кожним роком наші міста та села ставали спроможнішими та комфортнішими для життя. Для цього і вивчаємо успішні практики інших країн й адаптуємо їх до української ситуації».
Як ми уже повідомляли, в Польщі діє закон про міжнародне транскордонне співробітництво. Завдяки написанню грантових програм із залученням партнерів з-за кордону, зокрема України, Польща до 50% коштів направлятиме на розвиток наших територіальних громад, з якими підписані договори про співпрацю.
Водночас Михайло Сімашкевич повідав про налагоджені партнерські відносини з добровільною пожежною службою Польщі, досвід якої хотіли б запровадити і на Хмельниччині.
– На сесії районної ради депутати мають прийняти рішення про створення добровільних пожежних дружин на території нашого району, які діятимуть при громадах. У Польщі престижно мати такі пожежно-рятувальні підрозділи й вони діють по всій країні. Сподіваюся, що в нас це теж працюватиме.
Польська сторона нам надає методичну допомогу, а ще пообіцяла підставити дружнє плече із обладнанням – забезпечити спецавтомобілями, екіпіруванням для пожежників тощо. Є домовленість із керівництвом служби надзвичайних ситуацій Хмельниччини, що в березні відвідаємо з нашими представниками польських колег, аби налагодити більш конструктивну співпрацю і скласти подальший план дій. Це не перший візит до польських пожежних бригад. У минулому році ми брали участь у міжнародних змаганнях серед пожежників 7 країн. Сподіваюся, що й цього року наша команда надзвичайників долучиться до змагань, оскільки її прийняли в міжнародну організацію.
А тим часом, 10 лютого, голова районної ради Михайло Сімашкевич разом із надзвичайниками та представниками ГО «Подільський клуб Фортеця-Екстрім» завітали до вихованців Голенищівської спеціалізованої школи-інтернату, аби вручити подарунки від польських колег Міжнародної добровільної пожежної служби під керівництвом Павела Гебалскі (напередодні аналогічні презенти отримали і дошкільнята Довжоцького дитсадочка).
А ще діти змогли себе відчути справжніми вогнеборцями. Вони приміряли спецодяг пожежників, роздивлялися пожежні автомобілі, а сміливі наважувалися сісти й за кермо. Також досхочу покаталися з вітерцем на позашляховиках по бездоріжжю.
Як сказав Михайло Євстафійович, задоволення отримали не лише діти, а й дорослі, які своїм візитом зробили свято для вихованців інтернату.
Повертаючись до міжнародної співпраці, голова райради повідомив, що Польська сторона запропонувала взяти участь у гранді щодо спортивного-культурного оздоровлення як наших, так і польських дітей.
А ще у планах Михайла Сімашкевича – забезпечити територіальні громади багатофункціональними ліжками, інвалідними візками, кисневими концентраторами тощо.
– Згаданий комплект не буде віддаватися на постійне користування, лише на той час, коли хворий потребуватиме такої допомоги. Потім ці речі повертатимуть, аби їх відновити й знову надати іншим, – каже голова. – До прикладу, дитина, яка користувалася дитячим інвалідним візком вже виросла, то ми цей заберемо, а вона отримає інший – дорослий. І все це можна буде організувати завдячуючи налагодженим міжнародним партнерствам. Перші кроки у цьому напрямку вже є. Перед нами стоїть чудова можливість поглибити та розширити угоди з польськими громадами та знайти взаємовигідні точки перетину.
Надія ЄРМЕНЧУК