КРАЇНА РАНКОВОЇ СВІЖОСТІ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

– Чому раптом Корея? – майже усі кам’янчани запитували і мене, і перемовлялися з подивом між собою. А й справді: Корея, що знаходиться від України на відстані 7,5 тисячі кілометрів, раптом, наче поважна гостя, завітала в наш древній Кам`янець-Подільський. Країна, про яку ми знаємо лише по корейських автомобілях, по самсунгах, корейській косметиці, та мало хто знає, що є однією зі світових виробників комп’ютерів – водночасі наблизилася до нас і в своїй культурі, і в народних звичаях, навіть у традиційній корейській кухні. І все це завдяки святу, що відбулося нещодавно у готелі «Сім днів», організованого «Українським клубом». Захід також був підлаштований під Новий рік, який зустріли в Кореї за східним календарем 22 січня.

Почалося дійство з виступу учительського інструментального ансамблю «Домінанта» ліцею №9 ім. А.Трояна під керівництвом Наталі Александрович, який прекрасно виконав корейську мелодію «Arirang». Цей виступ завдав тон та налаштував присутніх на меридіани Далекого Сходу.

Ведуча свята, переселенка з Луганщини Тетяна Ферман, долаючи російськомовний акцент, одягнувшись у святковий національний корейський одяг, душею і серцем запрошувала кожного наблизитися на мить до «Країни ранкової свіжості», як ми кажемо про Корею.

На екрані – відеопривітання з Сеулу, столиці Кореї, від Ані Тітенок, нашої кам’янчанки, котра, успішно закінчивши ліцей ім. А.Трояна, навчалася в університеті ім. Т.Шевченка, вивчала там, поряд з англійською, і корейську мову. Зараз вона вже десять років працює і навчається в Сеулі, одночасно готується до захисту дисертації. Саме завдяки їй «Український клуб» і організував таке чудове свято. Аня навіть знайшла спонсора. Це – Комітет спільних дій на підтримку України (Joint Action Committee for Supporting Ukraine (JACU).

А що найбільше Кам’янець єднає з Корею? Звичайно, що клуб «Чайка», який вже багато років діє в нашому місті та який очолює керівник відокремленого підрозділу федерації тхеквондо ВТФ України у Хмельницькій області, президент Кам’янець-Подільської міської федерації тхеквондо ВТФ та хапкідо, президент Кам’янець-Подільського дитячо-юнацького клубу олімпійського тхенковндо СК «Чайка», старший тренер національної збірної України з тхеквондо ВТФ серед студентів та школярів, тренер-викладач Хмельницької обласної школи вищої спортивної майстерності та Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді, тренер вищої категорії Сергій Чайка.

Тож зрозуміло, що не обійшлося без спортивних виступів. Вихованці – майстри спорту, здобувачі високих нагород, діти різного віку показували своє вміння у бойових видах змагань. Навіть найменшенький хлопчина намагався не відставати від дорослих, вправляючись у бойовій техніці.

– А який же Новий рік без танців і співу? – запитує ведуча і запрошує на сцену учня ліцею №9 Матвія Чиварюка, який виконав на флейті популярну сьогодні у Кореї пісню «I NEED U» групи «ВТS» (викладач Олена Стасюк, концертмейстер Наталія Паршина).

Далі сцену заполонили королеви сучасного корейського кей-попу – учасники зразкового танцювального ансамблю «Авангард» міського будинку культури (керівник Богдана Циганюк) та дует ансамблю «Акварель» Дитячого центру творчості у складі Анни Мацарської та Катерини Вонсович. Танець, який народився саме у Кореї і який сьогодні захопив майже увесь світ, набуває популярності, виявляється, і в нас. Ще несміливо, ще в хореографічних аудиторіях, але незабаром його магічними рухами, я впевнена, будуть перейматися багато молодих кам’янчан на танцювальних майданчиках.

А як же прикувала погляди присутніх чудотворна магія витинанки, коли справді золоті руки народної майстрині, голови спілки художників Дунаєвеччини Оксани Цимбалюк почали витинати дивні паперові речі! Адже витинанка є популярним ремеслом у Кореї і вже понад двісті років культивується в Україні, особливо на Поділлі. Тож майстриня провела для бажаючих навчитися цьому ремеслу незабутній майстер-клас. Нагадаємо, що саме у ці дні у виставковій залі НІАЗу демонструється її виставка «Чарівне мереживо витинанки».

Навіть дефіле суконь з витинанки кам’янчани побачили на святі. Їх продемонстрували Катерина Єфімова та Вікторія Горбаткова, учасниці гуртка народного художнього колективу студії декоративно-прикладного мистецтва «Колорит» при Центрі дитячої та юнацької творчості (керівник – Наталія Качковська) та гуртка творчої праці «Фантазія» ЦДТ (керівник – Аліна Лук’янова). Сукні, виконані з паперу, минулого року здобули перші місця на всеукраїнському конкурсі «Стильний папір», що проходить щорічно у Львові. Вони за виконанням гідні найвищих подіумів!

– Суцвіття різних народів, суцвіття різних душ – в поезії, в піснях, в танцях, – нагадує Тетяна Ферман. – Ми єдині, бо любимо однаково, творимо добро – однаково, плекаємо свої таланти також однаково. Зараз я запрошую до мікрофону випускницю коледжу культури і мистецтв Яну Алексійчук з піснею репертуару Вітні Г’юстон «All the man I need».

Яна давно дивує усіх подолян своїм унікальним голосом. «Поцілована Богом», «Голлівудська консерваторія», «Мороз проймає шкіру, коли вона співає» – такі відгуки чуєш після її виступів. Мати двох прекрасних діток, вона і далі займається співом зі своєю талановитою викладачкою коледжу культури і мистецтв Ольгою Боднар. І сама Ольга Леонідівна теж виконала пісню «Україна», що прозвучала як подяка народу Кореї за ту допомогу, підтримку, яку Корея надає і продовжує це робити для українців. Адже з самого початку повномасштабної війни в Україні корейський уряд виділив нашій державі понад 100 мільйонів доларів. Крім того корейські громадяни та українці, що там мешкають, внесли свої кошти на суму понад 10 мільйонів доларів.

У програмі свята було коротке ознайомлення з корейською кінострічкою «Мальмоі» («Збирати мову»), яку представив режисер, а сьогодні член місцевого «Українського клубу», кам’янчанин Андрій Черних, та читання віршів улюбленого у Кореї національного поета Кім Со Воля. Завдяки сприянню департаменту гуманітарної політики міської ради, під керівництвом Дмитра Назаренка наше свято було забезпечене звуковими засобами на найвищому рівні.

Відчути справжній корейський Новий рік допомогли і смачні корейські пончики (квабегі), які для свята приготувала ведуча Тетяна Ферман, та українські бублики і сливки з горішками в сметані, що презентувала для кам`янчан колекціонерка української хустки, членкиня Спілки художників Дунаєвеччини, майстер прикладного мистецтва з Слобідки-Рахнівської Лілія Войткова.

Також охочі зіграли в популярну настільну корейську гру «Ютнорі». А ще були сувеніри з Кореї, які не так давно привезла з Сеулу до Кам’янця Аня Тітенок.

Свято вдалося! Вважаю, що кам’янчани ще більше поринуть у вивчення історії та традицій корейського народу. Принаймні ті,  хто був на святі, відтепер знатимуть, як сказати «Здрастуйте» і «До побачення» корейською: «Анньон`хасейо» і «Анньонгхі’хасейо!».

Юлія Лискун,

ініціатор та організатор

свята, голова кам’янецького «Українського клубу».

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар