ДОРОГА, СПОВНЕНА ДОБРИХ СПРАВ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Мала батьківщина Андрія Івановича КЛАНЦИ – Кам’янець-Подільський, мальовниче місто над Смотричем. Тут він народився, зростав.

Ще в дитинстві Андрій виношував мрію стати лікарем. Після закінчення місцевої загальноосвітньої школи вступив до Кам’янець-Подільського медичного училища. Затим із 1996-го по 2002 рік продовжував навчання в Буковинській державній медичній академії за спеціальністю «Лікувальна справа». Закінчивши виш із відзнакою, два роки проходив інтернатуру з кардіохірургії в Інституті серцево-судинної хірургії АМН України ім. М.М. Амосова. Тут доля звела Андрія Івановича зі знаними науковцями-кардіохірургами, у котрих і переймав секрети професії. Коли ж повернувся в рідний край, молодому медикові запропонували посаду кардіохірурга у Хмельницькій обласній клінічній лікарні.

Операції доводилося робити щодоби: планові, позапланові, екстрені… Пацієнти дякували, казали: «Талант від Бога!» 2007 року лікареві запропонували посаду завідувача відділення кардіоендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології у цьому ж медичному закладі. А коли 2015 року постало питання, кому очолити кардіологічний диспансер, двох думок не було: кому ж, як не Андрієві Івановичу, відомому в регіоні кардіохірургові, науковцю, заслуженому лікарю України?

Саме з ініціативи Андрія Кланци на базі кардіологічного диспансеру був створений серцево-судинний центр, який після повномасштабної реконструкції будівель відчинив двері для пацієнтів. Тут (по собі кажу) – затишок, у палатах ідеальний лад… Лікувально-медичне оснащення – чи не найкраще серед подібних закладів, а таких апаратів ультразвукової діагностики, як у кардіоцентрі, в Україні тільки чотири.

Щороку кардіоцентр приймає близько двох тисяч хворих із гострими кардіологічними станами. Сам директор за рік робить понад пів тисячі операцій. Заклад, очолюваний Андрієм Івановичем, здобув ліцензію і потрапив у пілотний проєкт МОЗ із трансплантації серця. До речі, торік у січні керівник центру спільно з колегами виконав першу в області пересадку цього органа.

– Наш колектив має сили та енергію, щоб і надалі покращувати медичне обслуговування пацієнтів, – стверджує Андрій Кланца.
Пацієнти щиро дякують колективу лікувального закладу за професіоналізм, чуйність, людяність, зичать медикам здоров’я та Божої благодаті.

Валерій МАРЦЕНЮК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар