«ДІТИ ВІЙНИ» НАМАГАЮТЬСЯ ЗАБУТИ ПРО ВІЙНУ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Нещодавно в конференцзалі «Гала Готелю» керівник благодійного фонду «SOS Штаб громадянської оборони» Анатолій Ковальський представив партнерську благодійну програму «Дітям війни», в межах якої до Кам’янця-Подільського прибуло 42 дитини віком від 10 до 16 років із Дніпра, Мирнограду (Донецька область) та Лоцкине (Миколаївська область). Діти оселилися в готелі, де їм надають психологічну допомогу, оздоровлюють та організовують різноманітні програми, аби відволікти від війни і познайомити з Кам’янеччиною. Наразі строк перебування дітей – 30 днів, але у благодійному фонді сподіваються, що зможуть його продовжити.

Співробітники фонду в рамках програми намагаються сконцентрувати ресурси державної і місцевої влади, громадських організацій, благодійників-підприємців і місцевого бізнесу, пов’язаного з туризмом. Наприклад, Кам’янець-Подільська районна рада всіляко підтримує проєкт «Дітям війни», у тому числі продуктами та необхідними засобами гігієни. Водночас діти отримують продукти від торгових марок «Верес», «Ванат», «Молокія» і мережі супермаркетів «Булка». Допомагають їм позбутись стресу і психологічних травм, спричинених війною, волонтери Товариства Червоного Хреста України, благодійного фонду «Надія по всьому світові» і HOPE Worldwide Ukraine Charity Foundation, а Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник провів для дітей безкоштовну екскурсію замком. Отож, БФ «SOS Штаб громадянської оборони» працює тут на перспективу і надіється розширити свою діяльність, поділитися досвідом благодійництва з іншими.

Про перебування діток в закладі більш детально розповіла координаторка проєкту Світлана Гумінська. В готелі живуть діти різноманітного віку. Вони тут навчаються, отримують 4-разове харчування. Крім екскурсій і дозвілля, де знайомлять з пам’ятками, визначними місцями і традиціями нашого краю, діти можуть в самому готельному комплексі пострибати на батуті, зіграти в теніс і боулінг та подивитись на папужок у вольєрі. Також для навчання і дозвілля дітей передбачена велика зала, де вони можуть готувати уроки, брати участь у тренінгах і майстер класах, гратися та навіть зіграти якусь театральну п’єсу на сцені. Гра на сцені також є свого роду психологічною терапією. Залучають їх і до спорту, відвідують міські спортивні секції, стріляють у тирі.

Під час тривоги діти обов’язково разом із волонтерами спускаються в укриття, яке є на території готелю, або до бомбосховища. У них є окремо складені речі, щоб навіть уночі швиденько взяти все необхідне. Приміщення забезпечене ліжками, душем з гарячою водою, туалетами, медичним пунктом та пакунками з продуктовими наборами, яких вистачає на 48 годин. З облаштуванням бомбосховища і укриття допомогли партнери з Червоного Хреста України. Ліжка, ковдри, постільну білизну і продуктові набори теж надала організація. Крім того, спільно з данським Червоним Хрестом, як розповіла координаторка товариства волонтерського руху Кам’янець-Подільського Червоного Хреста України Наталя Семенюк, вони започаткували курс занять, які проводитимуться з дітьми. Заняття передбачають надання психосоціальної підтримки. Мовленнєві, фізичні і творчі вправи надають дітям позитивні емоції – дитина розуміє, що вона може бути спокійна і щаслива в безпечному місці. У межах курсу «Діти війни» отримали антистресові рюкзачки з м’якими іграшками, розмальовками, кольоровими фломастерами тощо. Проводять волонтери Червоного Хреста України з ними і навчання з надання першої медичної допомоги.

Коли спілкуєшся з маленькими переселенцями, відчувається, що їм тут подобається, хоч інколи в розмові пробивається зрозуміле бажання повернутися до рідної оселі, до своїх домівок, батьків, та головне для них, – щоб закінчилась війна.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар