«А той третій празник – Святе Водохреща»
19 січня християни Православної Церкви відзначають свято Хрещення Господнє в Йордані, або Богоявлення. В цей день на річці Йордан відбулося явлення Триєдиного Бога людям. Бог Отець явив Себе в голосі, Бог Син людською природою приймав хрещення у водах Йордану, а Бог Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Господа Іісуса Христа в момент хрещення. В народі це свято ще називають Водохреще.
У свято Різдва Христового освячується земля, а у свято Хрещення Господнього – усі води світу: океани, моря, ріки, джерела. У день Богоявлення відбувається Чин великого водосвяття. Святий Іоанн Златоуст зазначав: «У це свято всі, почерпнувши воду, приносять її у дім і зберігають увесь рік, так як сьогодні освячені води; і відбувається зриме знамення: ця вода за своєю природою не псується з плином часу, але, почерпнута сьогодні, вона цілий рік, а часто два і три роки залишається неушкодженою і свіжою, і після такого тривалого часу не поступається водам, тільки що взятим із джерел». Цей факт вражає, адже звичайна вода, набрана в посудину, стає несвіжою вже за 2-3 дні, а йорданська – не псується роками. Вчені, досліджуючи цей феномен, проводили багато експериментів. Українські науковці вивчали цілющі можливості богоявленської води впродовж шести років: за допомогою спеціальної електропунктурної діагностики досліджували її дію на людський організм. Вони підтверджують, що вода, набрана 19 січня, має унікальний вплив на людський організм. У піддослідних, які її випивали, зміцнювався імунітет, підвищувалася біологічна активність організму, зменшувалися або й узагалі зникали запальні процеси, спостерігався позитивний вплив на усі системи організму. Найбільша сила благотворної дії на організм спостерігалася приблизно за годину після того, як випивали святу воду. Отже, терапевтичні властивості йорданської води доведені й науково.
Директор Інституту екології людини, доктор фізико-математичних наук, професор Михайло Курик упродовж 11 років досліджує зміни в структурі води у ніч з 18 на 19 січня. Він наголошує на тому, що вода — найбільший накопичувач енергії на землі. Її структура та питома провідність неймовірно змінюються під час молитви та освячення. У день Богоявлення за своєю структурою вона максимально наближена до внутріклітинної води людського організму, а отже, володіє корисними та цілющими властивостями. Завдяки сильній енергетиці вона здатна омолоджувати організм, позбавляти різноманітних недуг. Ці властивості притаманні будь-якій воді на Землі, набраній 19 січня до обіду. Те, що йорданська вода, яка зберігається упродовж 11 років у 25 посудинах, не зіпсувалася й не втратила приємного смаку, – справжнє диво.
Богоявленська вода в церковному уставі називається «великою святинею». До неї маємо ставитися з благоговінням та вірою. Зберігати цю воду найкраще біля ікон. Вживати її прийнято натщесерце, не бажано пити святу воду безпосередньо із посудини, в якій вона знаходиться. Йорданською водою християни з молитвою помазуються, окроплюються себе, оселю, землю, городину, їжу. Вона має силу освячувати людину, лікувати її тілесні недуги, хвороби, благотворно впливає на душевне здоров’я, допомагає у боротьбі з пристрастями.
Вітаємо усіх із Богоявленням! Бажаємо зустріти це велике свято із міцною вірою, надією, любов’ю. Хай йорданська вода дарує вашій душі оновлення, очищення, здоров’я й Божу благодать. Миру всім родинам та нашій країні!
ГО «Батьківський комітет захисту дітей».