УКРИТТЯ КВІТІВ НА ЗИМУ: ЯКІ ЕКЗЕМПЛЯРИ БОЯТЬСЯ МОРОЗУ І ЯК ПРАВИЛЬНО ЇХ ЗАХИСТИТИ

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Які квіти обов’язково потрібно вкривати на зиму.

Квіти — створіння тендітні, а тому і догляд їм потрібен відповідний. Так може здатися на перший погляд. Але і серед мешканців клумби є досить стійкі екземпляри, яким не страшні капризи природи, у тому числі і зимові.

Чи потрібно вкривати квіти на зиму? Хороше запитання. І якщо з однорічниками все зрозуміло (вони до морозів просто не доживуть), то багаторічники, виходячи з їх назви, повинні вміти пережити зиму. Але це тільки в ідеалі. Напевно, питання про укриття квітів на зиму не піднімалося б, якби в кожному конкретному регіоні вирощували тільки відповідні для даних широт рослини. Але більшість квітникарів прагнуть поліпшити і без того дивовижний вигляд своїх клумб, додаючи туди все нових мешканців. І далеко не кожна з цих рослин буде готова до тих умов, в яких раптово виявилася. Тому з елементарної поваги до своїх квітів і власної праці в багатьох (хоча і не у всіх) випадках треба б подбати про зимовий захист дачної клумби.

Чи потрібно вкривати на зиму молоді квіти

Рослини першого року життя перед настанням холодів все ж краще укрити. Вони ще занадто крихкі, не мають потужного кореневища, а вже про надземну частину і говорити нічого. Навіть деревовидні півонії, незважаючи на свою назву, вимагають укриття, починаючи з першого року їх життя (і надалі, до речі, теж).

Які багаторічники потрібно вкривати на зиму

Перш за все, укриття потребують теплолюбні рослини. Це, зокрема, вже згадані деревовидні півонії, рододендрони, деякі гортензії, лаванда, а також всі види троянд, за винятком паркових (але деякі фахівці радять вкривати і їх). Потребують додаткового зимового захисту і клематіси, які зацвітають на торішніх пагонах.

Деяким багаторічникам цілком вистачить осіннього мульчування. Це, зокрема, хости, сибірські і східні іриси, а також астильба молодша 5 років (більш дорослі рослини гірше переносять зиму і потребують укриття).

Неоднозначна думка існує щодо зимового укриття флоксів. Одні квітникарі вважають, що ця рослина “обійдеться” компостом, перегноєм і пухкою землею, інші впевнені, що її буде не вистачати гілля.

Не страшні холоди середньої суворості лілійникам і деяким цибулинним (зрозуміло, за винятком тих, які викопуються на зиму). Непогано перенесуть зимівлю ґрунтопокривні рослини — барвінок великий і малий, вербозілля монетне, ломикамінь, моховик шиловидний, настурція та ін. І навіть трав’янисті півонії в середній смузі при дотриманні агротехніки вкривати не потрібно.

Чим краще укрити рослини на зиму

Однозначної відповіді на це глибоко філософське питання не існує. Покривний матеріал промислового виробництва добре захищає від промерзання і промокання, але під час відлиг і перепадів температур загрожує рослинам випріванням. Листя і хмиз дозволяють квітнику “дихати”, але позбавлені герметичності і не є перешкодою для всюдисущих гризунів. Лапник же підкисляє ґрунт. Існує і природне укриття рослин — сніг. Але він рятує їх при певній, достатній для цього товщині покриву. Тобто в будь-якому випадку за рослинами все одно потрібно доглядати. Висновок напрошується сам собою. Вибираючи той чи інший спосіб укриття, орієнтуйтеся на погодні умови і віддаленість дачної ділянки від місця вашого проживання.

Джерело: https://ukr.media/

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар