ЦІЛЮЩА СИЛА КЛЕНОВОГО СОКУ

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Цей напій насамперед славиться підвищеним умістом глюкози і сахарози, котрі надають кленовому соку солодкого смаку. Крім цього, він багатий на органічні кислоти, серед яких – аскорбінова, янтарна, фумарова, яблучна, абсцизова та оцтова. А ще тут присутні вітаміни А, В і С. Тому внесення його до раціону навесні – оптимальний варіант для того, щоб подбати про власне здоров’я. Також варто враховувати, що до складу соку клена входять мікро- та макроелементи – калій, магній, марганець, залізо, натрій, кремній і кальцій. До того ж цей напій містить природні антиоксиданти, які сприяють регенерації організму на клітинному рівні і допомагають зберегти молодість.
Уживати кленовий сік загалом варто і дорослим, і дітям, у яких немає особливих протипоказань. Адже користь від цього напою дуже велика з урахуванням його хімічного складу. Ну і не варто забувати про чудові смакові якості соку, який з успіхом замінює малюкам лимонад, а дорослим – такі улюблені ними чай і каву.
Та передусім кленовий сік рекомендується людям з ослабленою імунною системою. Особливо хороший цей напій під час або після застуди, в період реабілітації після травм і хірургічного втручання. Крім того, його обов’язково потрібно долучити до свого раціону тим, у кого є проблеми з підшлунковою залозою. Річ у тому, що абсцизова кислота, яка входить до його складу, є природним гормоном, аналогічним тому, який виробляється цим органом. Тому при порушеннях функцій підшлункової залози кленовий сік може стати прекрасною альтернативою медичних препаратів.
Цей напій має чудові сечо- та жовчогінні властивості. Крім цього, в ньому містяться активні речовини, які вважаються природними антисептиками і навіть антибіотиками. Тому пити кленовий сік корисно при різних вірусних і застудних захворюваннях. Ним можна обробляти рани і порізи, які будуть не тільки продезінфіковані, а й заживуть набагато швидше завдяки регенеруючим якостям цього напою. З цієї ж причини він дуже корисний для профілактики і лікування онкологічних захворювань.
Доведено, що регулярне вживання кленового соку перешкоджає утворенню тромбів і допомагає очистити кров від токсинів. До того ж напій чинить сприятливий вплив на функції головного мозку і нерідко використовується як профілактичний засіб при хворобі Паркінсона. Також відомо, що він дуже позитивно впливає на нирки, тому його нерідко використовують як допоміжний засіб при лікуванні гепатиту.
Коли слід збирати кленовий сік? За два-три тижні до початку цвітіння. Наприкінці березня – початку квітня можна вирушати в ліс, захопивши із собою всі необхідні інструменти для різання отворів і ємність для збору. Набряклі квіткові бруньки будуть ознакою того, що час обрано правильний.
Збір солодкого кленового соку починається з просвердлювання невеликого отвору в стовбурі на відстані 30-35 см від поверхні землі. Його діаметр повинен варіюватися в межах 1-1,5 міліметра. В готову порожнину слід вставити трубочку, по якій рідина і стікатиме в ємність.
Треба пам’ятати, що дерево краще віддає сік у теплі погожі дні, коли світить сонце. А ось в похмурі, вночі та за приморозків сокорух припиняється. Але як тільки розпогодиться, рідина знову рясно потече в підставлену тару.
З лікувальною метою достатньо вживати по півсклянки кленового соку тричі на день за 20-30 хвилин до їди. Зазвичай кленовий сік п’ють свіжим, нічим не заправляючи, адже він солодкий і ароматний. Переварювати і консервувати його не варто. Якщо хочете споживати напій довше, переробіть надлишок соку на квас. Раніше сік заправляли калиною, брусницею чи журавлиною, додаючи медовий стільник або просто вощину. Іноді додавали підсмажені зерна ячменю, житні сухарі. Квас бродив упродовж тижня, потім його ставили у льох, щоб пригальмувати процес ферментації. Він зберігався досить довго і використовували його у повсякденному харчуванні аж до жнив. Нині ж присмачують родзинками, сухофруктами, а замість стільника додають мед за смаком.
Деяку небезпеку сік клена представляє для діабетиків. Як уже було сказано, в ньому є глюкоза. Причому якщо зібраний сік із дерев, що виростають у досить зволоженому і добре забезпеченому мінеральними елементами ґрунті, то вміст цукру може бути ще вищий. Однак і їм час від часу можна дозволити собі поласувати цим продуктом, а для зниження негативних наслідків розбавляти водою.
Оксана СКИТАЛІНСЬКА, дієтолог.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар