Бджолярі Кам’янеччини підгодовують бджіл

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Пасічники знають, що бджолині сім’ї найчастіше гинуть у другій половині зимівлі, коли в гнізді з’являється розплід. Комахи за зиму виснажуються, до того ж їм часто не вистачає корму.

Щоб підгодувати бджіл, слід поставити поряд з їхнім клубком рамку з кормом. Його розміщують біля стільника, на якому перебувають комахи, попередньо відсунувши розділювальну дошку. Робити це треба при червоному світлі й дуже швидко, щоб бджоли не встигли залишити поверхню рамок.

Сам корм готують із двох вагових частин цукрового піску на одну частину води таким чином: у киплячу воду всипають цукор, помішуючи до повного його розчинення. Не можна допускати пригорання цукру, оскільки це вже буде отрута для бджіл.

Сироп охолоджують до 35оС і заливають у підготовлені якісні стільники. Для того, аби сироп потрапляв на всю глибину чарунок, варто скористатися чайником з вузеньким носиком. Сам стільник ставлять похило і заповнюють його сиропом спершу з одного боку, потім — з другого. Заповнені стільники розміщують над ємністю, аби стекли надлишки. Зазвичай у добре заповненому стільнику вміщується близько 3 кг сиропу.

Підгодовувати бджіл у зимовий період можна старими запасами меду. Для цього стільник із медом вирізають з рамки і кладуть над клубком бджіл на підготовлені завчасу реєчки, щоб забезпечити доступ до меду під стільником.

У зимівниках із підвищеною вологістю повітря можна використовувати відосередній мед, що осів. Пласт меду (близько 1 кг) обгортають марлею і кладуть на рамки під полотно. Таким же чином підгодовують бджіл цукро-медовим тістом, яке пасічники називають «канді».

У разі зимівлі бджіл у дуже сухому приміщенні й при підгодівлі їх свіжим медом слід потурбуватися про додаткову вологу. Для напування комах використовують талу воду, яку можна дещо підсолодити. Пляшки наповнюють так, аби вода не виливалась, якщо ємність покласти на бік. Пляшки розміщують зверху гнізда. У шийку опускають один кінець марлевого джгута, другий кладуть упоперек рамок під полотно, яке злегка піднімають спереду. Якщо пляшку вдасться закріпити поза вуликом, то гніт пропускають у гніздо крізь верхній льоток.

Варто взяти до уваги, що за морозної позначки температури вода може замерзнути. Тому слід використовувати банки чи ємності з будь-якого іншого матеріалу, ніж скло, в яких вода менше замерзає.

Олег РОМАНЮК.

 

 

 

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар