ЯК ПРАВИЛЬНО ОМОЛОДЖУВАТИ КУЩІ ПІОНІВ, ЩОБ ВОНИ ПИШНО ЦВІЛИ

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Піони – квіти, які користуються популярністю на клумбі у багатьох господить. Але вони як і будь-яка інша рослина потребує догляду. У цій статті поговоримо про омолодження кущів піона.

Якщо піону 8 років, то його давно пора омолоджувати. Ми рекомендуємо ділити кущ кожні 4-5 років. Зв’язано це з корінням.

У старих кущів, зростаючих багато років без ділення, вони сильно переплетені і сполучені нагорі щільною тканиною, утвореною відмерлими стеблами, різними наростами, складовими кореневою шийкою, на якій розташовані нирки відновлення.

Таке коріння доводиться викопувати насилу, оскільки в піона вони самі по собі крихкі і ламкі, а в немолодих кущів ще і ростуть в землю як мінімум на 80 см.

Та все ж, як мовиться, краще пізно, ніж ніколи. Омолоджувати кущ треба, інакше листя і хвороб з кожним роком буде більше, а самих квіток все менше, та і ті, що розпустилися стануть дрібніші, швидше відквітнуть.

Коли ж краще приступати до омолоджування? З другої декади серпня до середини вересня, а в теплу осінь – і до кінця місяця.

Навколо куща на відстані 20-25 см треба викопати глибоку, на 2 багнети лопати, траншею. Після цього починайте розгойдувати кущ за допомогою лому до тих пір, поки він повністю не вийде із землі.

Коріння злегка очистіть від грунту і вийміть кущ з ями. Залиште на 3-4 години, щоб коріння підв’яли і не були такими ламкими. Потім обріжте стебла на висоту 10 см, коріння відмийте від землі водою і очистіть дерев’яним кілочком.

Як правило, старі кущі ділять за допомогою кола. Його забивають в те місце кореня, де менше всього ушкоджуються нирки. Цим колом розривають кущ на 2 частини або більше.

Потім кожну з них розрізають гострим ножем на деленки. При цьому перевагу віддають молодшим частинам з корінням діаметром 3-4 см. Всі хворі і старі частини з тканиною, що потемніли, дрібними бруньками треба вирізувати, слід видалити і коріння, поламане при діленні.

Яка величина має бути кожної частини розділеного куща? Стандартною вважається деленка з 2-3 бруньками відновлення і частиною молодого кореня завдовжки 10 см.

Щоб не чекати, коли невеликий кущик перетвориться на пишнoцвітучий, залиште одну дeлeнку більше, останні хай будуть стандартні. Пройде всього 2 роки після посадки, і вони вас теж порадують прекрасним цвітінням.

Вирощування піонів вимає вчасного омолодження кущів. Інакше з кожним роком вони будуть цвісти все менше і менше.

Джерело: http://vakurat.pp.ua

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар