ЧОМУ СОХНЕ ТА ЖОВТІЄ ОГІРКОВЕ БАДИЛЛЯ

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Сезон своїх огірочків ось-ось почнеться (а у когось вже розпочався).

А слідом за першим урожаєм підтягнуться і всілякі проблеми. Одна з найпоширеніших: починає сохнути і жовтіє огіркове бадилля. В результаті вирощені з турботою і увагою рослини перестають плодоносити. Щоб захистити свій урожай і запобігти проблемі, потрібно знати причини таких явищ.

Винуватиця пожовтіння — попелиця

Попелиця — одна з головних причин пожовтіння огіркового бадилля. Подивіться на зворотний бік листя — це улюблене місце дислокації попелиці. Вона живиться соком, в результаті рослині не вистачає вологи і вона починає засихати.

Що робити? Можна скористатися препаратами Фітоверм і Агровертин (обробку цими препаратами проводять не пізніше ніж за два дні до збирання врожаю), обприскати народними засобами типу настою часнику, червоного перцю і т. д.

Друга небезпека — несправжня борошниста роса

Несправжня борошниста роса — це той же пероноспороз. Уражена пероноспорозом рослина гине всього за кілька днів.

Що робити? Для профілактики пероноспорозу можна використовувати протигрибкові препарати, які додатково живлять коріння рослин (наприклад, Фітоспорин).

Коли винне сонце

Причиною засихання бадилля може стати і дія прямих сонячних променів. Тому вирощувати огірки бажано або в теплицях, або в тіні дерев, намагаючись забезпечувати їм високу вологість повітря і ґрунту.

При поливі огірків ніколи не використовуйте проточну воду зі шланга. Вода обов’язково повинна бути теплою відстояною.

Дайте огірку калорійне харчування

Щоб отримати гідний урожай хрустких огірочків, не забувайте регулярно їх підгодовувати. Найкраще підживлення — свіжий коров’як або гній, бо вуглекислота огіркам просто необхідна. Час від часу обприскуйте огіркове бадилля блідо-рожевим розчином марганцю.

Щоб огірки росли міцними і здоровими, необхідна сівозміна: щорічно міняйте місце посадки огірків, намагаючись повертатися на те саме місце через три-чотири роки. Після збирання врожаю все бадилля необхідно вирвати з ґрунту і спалити на багатті.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар