А чи виживемо: депутати Кам’янця-Подільського звернулися до центральної влади щодо фінансових утисків місцевих громад

Автор: | Опубліковано Політика Немає коментарів

Тільки минулого тижня відбулася міська сесія, яка затягнулась майже до вечора, і ось міська рада у середу знову зібралася на пленарне засідання. Причинами стали необхідність розподілення додаткових коштів, які надійшли від приватизації, в сумі близько 3,5 млн грн і прагнення органу самоврядування звернутися до голови Верховної Ради України та Прем’єр-Міністра щодо фінансового забезпечення потреб міської громади.

Гроші в основному розподілили на житлово-комунальне господарство, освіту та медицину. Зокрема, було вирішено придбати підйомник для підприємства «Кам’янецький парк». Ще депутати захотіли зустрітись і заслухати забудовників міського стадіону стосовно будівництва обіцяної ними сучасної спортивної арени, оскільки досі немає чіткої відповіді, коли її місто отримає.

Перед розглядом звернення до центральної влади на його важливості зауважив міський голова Михайло Сімашкевич.

– Щойно повернувся із засідання керівного складу Асоціації міст України, – каже Михайло Євстафійович. – У мене склалось враження, що наш Уряд поступово згортає децентралізацію. З 24 підготовлених нами пропозицій щодо ефективності місцевого самоврядування, виконано тільки частково одну. Навчальні заклади продовжуємо фінансувати виключно з місцевого бюджету. Нам на наступний рік додатково потрібно для підвищення зарплат вчителям майже 60 млн грн, крім того маємо підняти оплату праці колективам дошкільних і позашкільних закладів освіти. У такому випадку ні про який розвиток міста не йдеться. Акциз на паливо у нас забирають, а розподілення субвенцій з бюджету залишається непрозорим. Фактично віддаємо в два рази більше, ніж надходить. Наразі навіть обласні центри, потерпаючи від недофінансування, переглядають свої плани. Якщо так піде далі, ми будемо змушені вдатись до протестних акцій.

Щоб уникнути фінансових труднощів, з якими може зіштовхнутися місто, депутати погодили ініціативу міського голови. Цим листом у головному кошторисі країни на 2020 рік пропонується затвердити субвенції з державного бюджету для місцевого самоврядування у розмірі 105 млрд грн, забезпечити оплату гарантованих пільг державою у повному обсязі, на місцях залишити частину акцизного податку на пальне, додатково надати дотацій у розмірі 20 млрд грн для утримання закладів освіти і охорони здоров’я, а 20% дорожньої субвенції спрямовувати до бюджетів міст обласного значення.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар