Кам’янецьким випускникам влаштували профорієнтаційні квести

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

Це правда, що в природи нема поганої погоди. Та інколи так хочеться, щоб до тебе повернулися твої шістнадцять, коли можеш обирати для себе що завгодно.

Такі думки відвідували автора цих рядків на профорієнтаційному квесті, зініційованому Кам’янець-Подільськими міською та районною філіями Хмельницького обласного центру зайнятості. Організація, треба відзначити, дуже солідна й серйозна, була здійснена колективом ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти» (директор Михайло Рущак), куди і завітали в гості учні навчальних закладів міста й Кам’янець-Подільського району.

До імпровізованих станцій, де випускники дев’ятих класів могли спробувати себе в ролі перукарів чи водіїв-слюсарів, сантехніків, до слова, «озброєних» найсучаснішими інструментами і технологіями, реставраторів декоративних штукатурок чи дерев’яних пам’яток, кравців-закрійників, кухарів, кондитерів й офіціантів, мулярів й художників, шикувалися довжелезні черги. Та я б сама із задоволенням спробувала себе майстром найкращої зачіски, модельєром вишуканих суконь, творцем апетитних тортів або ж, скажімо, вправним будівельником. Хлопці й дівчатка, котрі ще вивчають життя за партою, могли поставити (навіть і незручні чи просто наївні) запитання викладачам, наставникам-майстрам, адміністрації, а заодно власними руками «помацати» професію, зануритися в глибини історії та перспективи на найближче майбутнє.

Отож, мабуть, від сьогодні в них стане менше на одне запитання: ким бути, яким фахом оволодіти ще з юності, щоб почуватися в житті вільним і затребуваним?

А тим часом у Центрі відбуваються приємні події. Днями на обласному турі Всеукраїнського конкурсу з малярства серед учнів ПТНЗ здобув перемогу Іван Вовчанчин, а без п’яти хвилин офіціант Андрій Яцковський посів почесну другу сходинку. Як бачимо, хлопці не помилились у виборі, як і багато їх ровесників, що обрали успіх у житті.

Лариса МАСЛОВА.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар