19 комп’ютерів та автобус

Автор: | Опубліковано Освіта Немає коментарів

Такі подарунки напередодні Святого Миколая отримали школярі нашого міста й району від обласного керівництва. «Одним з найбільших пріоритетів на сьогодні, — як зазначив під час перебування на Кам’янеччині 16 грудня голова облдержадміністрації Василь Ядуха, — є розвиток галузі освіти. Для того, щоб забезпечити якісний навчальний процес, уперше за 20 років незалежності України в бюджеті Хмельниччини були закладені кошти на такі програми як «Шкільна парта», «Шкільне обладнання». А це — три мільйони гривень, котрі повністю вже освоєні».

Цього дня очільник облдержадміністрації та начальник управління освіти і науки ОДА Віктор Очеретянко презентували два комп’ютерні класи в Нігинському та Кам’янець-Подільському №7 загальноосвітніх закладах. Адже, як показує досвід, освічені та кваліфіковані кадри, помножені на розум нації, є набагато ціннішими, ніж золото та нафта. «Сьогодні нам як ніколи потрібно виховувати інтелект нації. А він здобувається саме за шкільними партами, в дитсадочках. Для цього потрібно поновлювати матеріально-технічну базу й створювати належні умови для виховання дітей. Упродовж 2011 року в області було створено близько 40 дошкільних закладів, сформовано 36 додаткових груп. Через два роки Хмельниччина стовідсотково буде охоплена дошкільними закладами. Нині маленькі подоляни віком від 3 до 6 років на 87% зайняті дошкільною освітою. Це тоді, коли в середньому по Україні цей показник становить 54%. Ми ставимо за мету, щоб кожна дитина мала змогу вільно володіти інформаційним простором у сучасному суспільстві, а для цього потрібно здійснити комп’ютеризацію навчальних закладів області», – наголосив Василь Ядуха під час зустрічі з педагогічним та учнівським колективами Нігинської ЗОШ.

За словами Василя Степановича, Хмельниччина стовідсотково завершила комп’ютеризацію ЗОШ І-ІІІ ступенів. Зараз така робота проводиться в школах І-ІІ ступенів, на черзі — дитячі садочки. Нинішнє відкриття комп’ютерних класів на Кам’янеччині, це лише два випадки з 70-ти, де презентували комплекти сучасного обладнання, придбані за кошти обласного бюджету та передані навчальним закладам. До речі, цього ж дня від імені обласного керівництва голови райдержадімістрації Михайло Желізник, райради Іван Романчук, заступник голови РДА Павло Довгопол, сільський голова Інна Бешлей та депутат районної ради Сергій Кротік в урочистій обстановці вручили Сокільській ЗОШ новенького автобуса. Відтепер діти з навколишніх сіл зі зручностями та комфортом їздитимуть на навчання й додому.

Як зазначив Михайло Дмитрович: «Нещодавно в нас відбулася велика подія, якої ми чекали не один рік – в с.Сокіл запалав блакитний вогник. Майже неможливі речі стали можливими завдяки підтримці народного депутата Верховної Ради Інни Богословської, очільника облдержадміністрації Василя Ядухи та депутата обласної ради Володимира Мельниченка. Саме тоді Василь Степанович, завітавши до Сокільської школи, пообіцяв автобус. І ось напередодні Святого Миколая із 5 шкільних транспортних засобів, що надійшли в область, один з них потрапив саме в наш район».

Потрібно ще близько 70 автобусів, аби проблема підвезення учнів до навчальних закладів Хмельниччини була вирішена. Як запевнив Василь Ядуха, до кінця 2012 – початку 2013 року Державну програму «Шкільний автобус» на території нашої області буде завершено.

Ще однією із проблем, котрою нині переймається як і районне, так і обласне керівництво є забезпечення освітянських закладів внутрішніми туалетами. «Прикро констатувати той факт, що півтора роки тому, коли прийшла нова влада, то внутрішніми туалетами було охоплено лише 30% середньоосвітніх навчальних закладів, — поінформував Василь Степанович. — За один рік ми збільшили їх кількість на 40 %.

Завдання влади, вчителів, громадськості — створити всі належні умови для гідного навчання й виховання підростаючого покоління, майбутнього нашої країни».

Як зазначив під час зустрічі з освітянами Кам’янеччини голова ОДА, нині Хмельниччина зберегла позитивну динаміку розвитку. «Наша область не має жодного негативного показника в будь-якій галузі. Зрозуміло, щось вдалося краще, над чимось ще потрібно попрацювати, але в цілому збережено позитивні тенденції розвитку, — наголосив Василь Ядуха. — Нас підтримує центральна влада, з нами рахуються на вищому рівні. Нам вдалося зберегти кадровий потенціал. Перш за все я завдячую людям, які щоденно роблять свої конкретні справи: чи то працівники аграрного сектора, чи промисловості, чи бюджетної або інших галузей. Всі вони заслуговують на гарні й щирі слова вдячності. Бо, як зазначає Президент України Віктор Янукович, добитися змін в державі неможливо без участі громадянського суспільства, тобто нас усіх разом. Я задоволений тією згуртованою роботою, котру нині проводять як районне так і міське керівництво вашого краю, очолюване головами райдержадміністрації Михайлом Желізником, районної ради Іваном Романчуком та міським головою Михайлом Сімашкевичем, разом із депутатами обласної ради Володимиром Мельниченком та Сергієм Ведерніковим. Приємно констатувати, що ця команда працює на розвиток, проявляє ініціативу, а ми в свою чергу йдемо їм назустріч». Для прикладу, голова облдержадміністрації назвав, що саме завдяки ініціативності обласного депутата Володимира Мельниченка нині в нашому місті, одному із перших в Західному регіоні, діє Програма «Питна вода». І таких проявів добрих справ можна назвати чимало.

На завершення Василь Степанович подякував громадськості Кам’янеччини за підтримку діючої влади, за розуміння й привітав усіх з наступаючими Новорічними та Різдвяними святами, побажав міцного здоров’я, добра, благополуччя. А головне — віри та надії у власні сили. Він висловив сподівання, що ми у спільному домі здатні навести порядок і разом працювати на розвиток задля розквіту нашої Хмельниччини та України в цілому.

Цього ж дня очільник облдержадміністрації взяв участь в урочистих заходах з нагоди 40-річчя планово-економічного технікуму. Він нагородив почесними грамотами облдержадміністрації найкращих працівників закладу та подарував колективу навчального закладу плазмовий телевізор.

Надія ЄРМЕНЧУК

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар