ЮРІЙ ДАЦЕНКО. «ПАСТКА ДЛЯ РІЗНИКА»

Автор: | Опубліковано Дозвілля Немає коментарів

Наразі про сучасну українську літературу говорять доволі багато. Одні хвалять, інші критикують… Але впевнено можна сказати наступне: сучасна українська книга Є! І це добре. А «розбір на атоми» сучукрліту – зовсім інша справа. Бо звичайний споживач сприймає все простіше: твір подобається або ні. Тож таким споживачем виступимо і ми! У нашій рубриці «Пропонуємо прочитати» будемо радити твори, які не просто сподобались нам, а мають ще одну цікаву особливість: вони (як і їх автори) тим чи іншим чином пов’язані із Кам’янцем-Подільським та Хмельниччиною загалом… Тож сьогодні до вашої уваги перша проза – детективна історія від Юрія Даценка.

Якщо дебют, то вдалий! Певно, про таку формулу успіху мріють всі. Але, на жаль, влучити в «десятку» вдається далеко не всім. Наразі ж поговоримо про одного з тих, кому ВДАЛОСЯ (!) – про Юрія Даценка, сучасного українського письменника, який у 2019 році впевнено заявив про себе! Саме цього року у видавництві «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» вийшов його дебютний роман «Пастка для різника», відкривши у видавництві авторську детективну серію «Історії провінційного хірурга». Далі – потужний тур Україною на його підтримку, який автор здійснив за підтримки Макса Кідрука – «монстра української літератури», як зазначає Юрій Даценко. Тоді новоспечений письменник виступав на розігріві в Макса, який в рамках всеукраїнського туру презентував свій новий роман «Доки світло не згасне назавжди». Тоді роман «Пастка для різника» Юрій презентував і в Кам’янці-Подільському. А 2021 року зазначену серію продовжили два наступні романи Даценка – «Книга в камені», «І стало світло…».

Але сьогодні – про його дебютний роман «Пастка для різника».

Отже, 1888 рік. Лондон. Місто трусило немов у лихоманці. Таємничий незнайомець, прозваний у народі Джеком Різником, одну за одною вбиває жінок легкої поведінки, щоразу дивним чином вислизаючи з рук поліції.

Кілька років по тому. Проскурів. Молодий лікар-хірург Яків Ровнєр отримує від поліції запрошення на експертизу трупа дівчини-повії. Побачене вражає його. Така жорстокість притаманна самому дияволові. Поліція швидко оголошує справу розкритою. Проте відбувається ще одне вбивство… Яків розуміє: слідчі лише марнують час, і береться за власне розслідування. Куди воно заведе молодого хірурга? І що означає незрозумілий напис, знайдений на стіні поблизу тіла другої жертви? Чи мають стосунок до вбивств проскурівські масони і які таємниці приховує місцева знать? З певних причин Яків має підстави вважати, що у подільській провінції орудує той самий Джек Різник…

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар