ЗОЛОТА ПОРА

Автор: | Опубліковано Долі людські Немає коментарів

Карантинні обмеження певним чином внесли корективи в звичне життя кам’янчан. Заборона масових зібрань пробудила ще більшу жагу до спілкування у мистецьких колах. Адже Кам’янець-Подільський – це арт-місто, знане багатьма фестивалями, конкурсами, виставками та концертами. Послаблення карантину дало змогу відчути смак життя тим, хто з великим нетерпінням чекав відновлення роботи Виставкової зали.

І ось в перші дні осені пожвавився рух на Соборній. Поціновувачі прекрасного відкривали для себе нові «Акварельні обрії»: «затишок у променях сонця, сум у густому тумані, неспокій у поривчастому вітрі, таємничість дикого лісу, місячне світло, червоний диск втомленого сонця…».

Автором цієї мистецької акції – відкриття виставки – став Олександр БРЕНЗЕЙ. Відомий подільський художник запросив відчути урочисту мить своїх колег, друзів, учнів, односельчан.

Сам живописець детально проаналізував свій творчий шлях: поринув у дитинство, яке пройшло в селі Княгинин, де він вперше відчув потяг до прекрасного. Теплими словами він згадував своїх бабусю та дідуся, які прищепили любов до рідної землі, до України, навчили шанувати її історію і традиції. Хист до малювання прокинувся в юнацькі роки під впливом творчості Костянтина Прохорова та Івана Кляпетури – молодих кадиївчан (у Кадиївці сім’я Брензеїв переїхала у 1961 р.). В мальовничому куточку села, на березі річки Жванчик, біля лісу художник проживає вже майже 60 років. Односельчани, присутні на виставці, одразу впізнали рідні краєвиди на картинах майстра.

Олександр Брензей – талановитий художник, самовідданий вчитель ще й щасливий батько. Свій талант він передав власним дітям – його доньки, Оксана та Іванна, стали художницями і навчають дітей малювати. Оксана Олександрівна працює вчителем малювання в Кадиєвецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів. Іванна Олександрівна викладає в Кам’янець-Подільській дитячій художній школі (ДХШ) й має одну персональну виставку у місті Чернівцях та декілька спільних з батьком.

Привітати знаменитого майстра пензля прийшли директор департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради Петро Гаврилюк та голова Кам’янець-Подільського об’єднання товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка В’ячеслав Полятинчук. Вони висловили щирі слова вдячності за творчість, захоплюючі роботи митця. Прийшли привітати колегу і співробітники. Від імені колективу ДХШ з вітальною промовою виступила директорка Олена Савчук. 48 років свого життя Олександр Брензей присвятив педагогічній діяльності, виховав не одне покоління юних художників. Вдячні учні не забувають свого наставника: випускники різних років завітали на відкриття виставки. Багато з них сьогодні працюють педагогами, виховують уже своїх учнів за принципами любові до духовних цінностей народу.

Передали свої вітання мистецтвознавець Інна Березіна, учениця Тетяна Шумелда-Павлик (нині заслужена художниця України) та відомий скульптор Сергій Кляпетура, які висловили слова вдячності за плідну співпрацю та побажали нових творчих злетів. Твори майстра викликають позитивні емоції у всіх, хто їх споглядає. Високо оцінили творчість Олександра Брензея художники та мистецтвознавці. Зокрема, Борис Негода (ще за життя) особливо відзначив роботи «Самаківка», «Золота осінь», «Вербна неділя» та ін. Інна Березіна відзначила, що художник: «…без сумніву, приборкав акварель… Він дозволив фарбі обирати свій шлях, але коригував і направляв її, не позбавляючи папір самостійного звучання».

Гості виставки із захопленням розглядали акварельні пейзажі. Особливу увагу привертали картини «Вечірній іній», «Май», «Самаківка», «Вербна неділя», «Місячна мелодія», «Перелаз. Осінь», «Натурниця», «В майстерні» та ін.

Від жителів Кадиєвець привітала директорка школи (1988-2000 р.р.) Валентина Гаврилюк. Всі присутні бажали винуватцю події багато років творчої праці на мистецьких теренах.

Олександр Брензей, сповнений сил та енергії і нових творчих планів, розпочинає наступний етап свого життя. Сподіваємось, що ми відвідаємо ще не одну виставку майстра акварелі.

Тетяна ШИДЛОВСЬКА, Людмила ЧАБАРУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар