ПДАТУ сто років – молодість тільки починається
Щорічний відкритий фестиваль-конкурс «Агроуніфест-2019», який проводиться у Подільському державному аграрно-технічному університеті уже п’ятий раз, відрізнявся від минулих тим, що збігся з університетським ювілеєм. У травні університет святкував своє сторіччя, відповідно і заходи, які супроводжували фестиваль-конкурс були просякнуті святковою атмосферою цієї визначної дати. Про «Агроуніфест-2019», деякі підсумки вікового існування аграрного закладу вищої освіти журналістам за дорученням голови вченої ради університету, професора Володимира Іванишина розповів проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Тарас Гуцол.
Тарас Дмитрович відзначив, що університет, попри вікову історію і традиції навчання та підготовки висококваліфікованих спеціалістів, залишається відкритим для молоді й сьогодні його завдання не тільки в тому, щоб тримати високий рівень викладання аграрно-технічних наук, але й стати культурно-науковим осередком Поділля.
– Саме цій меті, крім популяризації нашого ЗВО серед молоді і слугує конкурс-фестиваль, який в ці дні пройшов на базі закладу, – підкреслив проректор. – Мистецькі конкурси, спортивні змагання, виставка-ярмарок продовольчих товарів, традиційний автопробіг вулицями Кам’янця-Подільського, а також організована Кам’янець-Подільським міським центром зайнятості «Ярмарка професій», – ось чим запам’ятається цьогорічний агроуніфест відвідувачам.
Понад 300 молодих людей взяло участь у змаганнях і конкурсах. Учасники творчого фестивалю могли спробувати себе у жанрах: «Декоративно-ужиткове мистецтво», «Хореографічне мистецтво», «Вокальне мистецтво», «Театральне мистецтво», «Технічна творчість» – дана номінація цьогоріч була представлена вперше. У підсумку призові місця здобули наступні конкурсанти:
І місце – Бучацький коледж ПДАТУ, коледж ПДАТУ м.Кам’янець-Подільський, коледж економіки, права та інформаційних технологій Кам’янець-Подільського податкового інституту, Кам’янець-Подільський коледж будівництва, архітектури та дизайну (номінація «Технічна творчість»).
ІІ місце – Снятинський коледж ПДАТУ, Новоушицький коледж ПДАТУ, Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж.
ІІІ місце – Кіцманський коледж ПДАТУ, Борщівський агротехнічний коледж, Шепетівський коледж ПДАТУ, Хотинський коледж ПДАТУ, Боярський коледж екології і природних ресурсів Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Гран-прі конкурсу-фестивалю отримала приймаюча сторона Подільський державний агарно-технічний університет.
Номінацію у нагороджені «Приз від Володимира Іванишин» здобув Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж.
Крім цього усі учасники були відзначені подяками, дипломами та цінними подарунками. До цього заходу також долучились і спонсори, зокрема торгова марка «Український кристал» (директор Володимир Юр’єв) та «Еко-продукт» (директор Юрій Мельник).
– Наш університет знаний не тільки своїми культурно-науковими заходами, -наголосив Тарас Гуцол. – Протягом останніх п’яти років тут успішно розвивається міжнародне співробітництво. Особливо це стосується польських ЗВО. Зокрема, ми активно співпрацюємо в науково-технічній сфері з Варшавським університетом природничих наук, Краківським аграрним університетом, Тарнавською школою заводовою. Недавно нашими партнером став Університет Абу-Дабі. І це тільки ті іноземні виші, з якими ми маємо тісні стосунки та підписані договори про співпрацю. Наші співробітники постійно проходять там стажування. Налагоджуємо партнерські стосунки й з іншими навчальними закладами. До прикладу, декілька тижнів тому ми підписали меморандум про наукове та навчальне співробітництво з Варшавським університетом природничих наук. Крім того організовано навчально-наукову лабораторію, яка вже дає певні результати. Для активізації міжнародного співробітництва у виші працює English speaking club, де наші викладачі і студенти можуть підвищувати своє знання англійської мови, розмовляючи з носіями мови – волонтерами Корпусу Миру, також є курси польської.
Відповідаючи на запитання щодо кількості студентів у виші та результати вступної кампанії, Тарас Дмитрович повідомив, що тут навчається близько 6 тисяч. Вступна кампанія, не дивлячись, що її результати по Україні показали скорочення студентів-першокурсників, принесла кам’янецькому закладу вищої освіти невеликий, але помітний ріст, порівняно з минулими роками. Зараз найбільш популярними у абітур’єнтів є факультети «Ветеринарна медицина» і «Агрономія». Спеціалісти, випускники університету завжди затребувані у багатьох галузях сільського господарства, а попит на них мають і великі аграрні холдинги, і малі фермерські господарства. Та й не може бути інакше, бо у виші з такою славною сторічною історією, науковими і навчальними здобутками завжди знайдеться потенціал для подальшого росту та його визнання.
Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.