Регулюємо показники тиску природними засобами

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Останні дослідження американських лікарів довели, що гіпертонія розпочинається з кров’яного тиску 140/80. Зрозуміло, хворобу краще попередити, ніж лікувати у запущеній формі. М’яко, без загрози для здоров’я, показники тиску регулюють рослинні препарати.

Айва довгаста. 200 грамів свіжого листя залити склянкою горілки, настояти 7-10 днів у затемненому місці, приймати по чайній ложці двічі на день.

Барбарис звичайний. Одну чайну ложку листя залити склянкою окропу, настояти 20-30 хвилин, пити по 100 мл тричі на день за півгодини до їди. Так само одну чайну ложку кори чи подрібненого коріння залити 500 мл окропу, проварити 5 хвилин на малому вогні, процідити і приймати по 100 мл тричі на день перед їдою.

Барвінок малий. 10 грамів листя настояти в склянці окропу протягом 30-40 хвилин. Випити протягом дня невеликими порціями.

Буряк червоний. Склянку бурякового соку змішати зі склянкою соку моркви. Додати 200 мл настою коріння хрону на воді. Вичавити сік одного лимона та додати 300 грамів меду. Приймати по столовій ложці тричі протягом дня за 30-40 хвилин до їди. Для зниження тиску вживати 100-150 грамів печеного чи вареного буряка.

Гарбуз звичайний. Дві столові ложки подрібнених плодоніжок гарбуза проварити на повільному вогні протягом 10-12 хвилин у 500 мл води. Випити рівними частинами протягом дня.

Глід одноматочковий і криваво-червоний. Столову ложку квітів залити 100 мл аптечного спирту чи іншого міцного алкоголю, настояти два тижні. Приймати по 20-25 крапель разом із водою. Або столову ложку подрібнених плодів залити 100 мл аптечного спирту чи міцного алкоголю, настояти в затемненому місці два тижні і вживати по 20 крапель три-чотири рази протягом дня.

Глуха кропива (яснотка пурпурова). Дві столові ложки трави залити склянкою окропу і настояти 30-40 хвилин. Приймати по 70-80 мл три-чотири рази на день за 30 хвилин до їди.

Горіх волоський. 100 грамів плодів (серцевини) горіхів на день із медом знижують тиск.

Материнка звичайна. Дві столові ложки сухої трави залити склянкою окропу, настояти дві години і вживати по 50 мл три-чотири рази протягом дня.

Календула (нагідки). Столову ложку квітів (листя) залити склянкою окропу, настояти 7-10 хвилин і пити такий чай тричі на день.

Калина звичайна. Чай із перетертих ягід калини має позитивний уплив на зниження тиску.

Конюшина. Чотири столові ложки сухих квітів залити 0,5 л горілки, настояти в затемненому місці протягом двох тижнів. Приймати по 20-30 крапель разом із водою. У разі несприйнятливості до алкоголю три столові ложки сухих квітів залити 1,5 склянки окропу, довести до кипіння і залишити для охолодження й настоювання протягом години. Процідити і пити тричі на день по 1/3 склянки.

Картопля. Свіжі і висушені квіти картоплі заварюють як чай і п’ють протягом дня. Відварити одну картоплину з лушпинням у 100-150 мл води протягом 15 хвилин. Відвар злити і випивати по півсклянки тричі на день.

Кріп запашний. Столову ложку насіння кропу залити 500 мл окропу, настояти 20 хвилин і пити по 100 мл три-чотири рази на день за півгодини до їди.

Лимон. Якщо відсутні обмеження, то приймати по половині невеликого лимона разом зі шкіркою три-чотири рази протягом дня.

Липа серцелиста. Дві столові ложки подрібнених квітів залити 250 мл окропу в термосі, настояти 30-40 хвилин і пити по 70-80 мл тричі на день.

Малина звичайна. Дві столові ложки подрібненого свіжого листя настояти в 100 мл горілки, вживати по 30-40 крапель разом із водою тричі на день.

Овес звичайний. 200 грамів вівса залити літром води, проварити під кришкою на малому вогні протягом 30 хвилин, процідити і пити по 150-200 мл тричі на день.

Ожина сиза. Дві столові ложки листя ожини залити 500 мл окропу й настояти не менш як три години. Приймати по 100 мл три-чотири рази протягом дня перед їдою.

Омела біла. Столову ложку листя омели залити 100 мл аптечного спирту чи іншим міцним алкоголем, настояти два тижні, пити по 30 крапель разом із водою тричі протягом дня.

Паслін чорний. Дві столові ложки листя пасльону залити в термосі 500 мл окропу і настояти протягом години. Процідити і приймати по 100 мл три-чотири рази протягом дня.

Смородина чорна. Щоденно пити з чаєм по одній-дві столові ложки перетертих ягід або ж 50-70 мл свіжого соку.

Суниця лісова. 10 грамів листя суниці (дві столові ложки) залити половиною склянки окропу і настояти протягом двох годин. Приймати три-чотири рази на день по дві столові ложки за раз.

Топінамбур. Видавити сік із коренеплодів і вживати по дві столові ложки три-чотири рази за 20-30 хвилин до їди.

Часник. За годину до сну з’їдати три подрібнені зубчики часнику, але не більш як три дні поспіль. Інший варіант: настояти 100 грамів часнику в 100 мл горілки і приймати по 20 крапель із молоком чи водою тричі на день за півгодини до їди.

Шовковиця біла. Кору заварити як чай і пити з медом. Інший рецепт: 5 столових ложок подрібненої кори залити літром води, проварити на слабкому вогні протягом 30 хвилин, настояти дві години, процідити і пити по 100 мл три-чотири рази протягом дня.

Щавель кінський. Столову ложку подрібненого коріння залити 100 мл горілки, настояти два тижні та приймати по 50 крапель тричі на день, але не більш як два тижні поспіль. Далі зробити тижневу перерву.

Цибуля домашня. Для зниження тиску щоденно вживати невелику цибулину.

 

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар