Обліпиха – ліки від тисячі недуг
Важко знайти інші плоди, які містять таку ж кількість природних вітамінів, як ягоди обліпихи. Ця рослина здатна зміцнювати стінки кровоносних судин і робити їх менш проникними, поліпшувати тканинний обмін речовин, має антиоксидантну дію, попереджує старіння.
У медичній практиці найчастіше використовують сік плодів та обліпихову олію. Також застосовують у лікуванні настоянку листя, кори рослини, сироп, варення.
Обліпихова олія використовується для лікування гастриту, виразкової хвороби, гіпертонії, цукрового діабету, атеросклерозу (вживати по 1 ч.л. перед кожним прийомом їжі). Застосовують її також для змащування пролежнів, лікування обморожень, опіків. Олію обережно наносять на ушкоджену ділянку шкіри, потім накладають стерильну марлеву серветку.
Для лікування шкірних виразок і ушкоджень потрібно промити їх розчином пеніциліну, промокнути м’якою тканиною й нанести за допомогою піпетки олію обліпихи.
Лікувальні властивості обліпихи стануть у пригоді при виснаженні, анемії, авітамінозі, ягоди обліпихи в таких випадках можна вживати в будь-якому вигляді.
При гаймориті олією закапують ніс – по 1-2 краплі в кожну ніздрю кілька разів на день.
При кон’юнктивіті, радіаційному, хімічному опіку очей, різних травмах рогівки допоможе компрес з додаванням стерильної обліпихової олії.
Для лікування ерозії шийки матки, кольпіті та інших гінекологічних захворюваннях корисними є тампони, просочені олією обліпихи. Свіжі ягоди допоможуть при безплідді як чоловічому, так і жіночому.
Для лікування ревматизму, подагри, інших хвороб суглобів приготуйте лікарський настій з листя рослини: 1 ст.л. залийте 1 скл.окропу, укутайте. Через півгодини процідіть, пийте теплим по півсклянки перед кожним прийомом їжі.
Від нічного хропіння потрібно за 4 години до сну закапати по 5-6 крапель обліпихової олії у кожну ніздрю. За відсутності патології носової перегородки дихання зазвичай стає вільним.
Протипоказання. Свіжі плоди і сік з них не можна вживати людям, які страждають на виразкову хворобу шлунка, гастрит з підвищеною кислотністю. Для них корисна тільки олія обліпихи.
З обережністю слід давати ягоди, сік, масло обліпихи дітям. Вони діють збудливо на нервову систему малечі й можуть викликати розлади сну. Не менш обережно слід ставитися до препаратів з цієї рослини літнім людям: вони можуть викликати в них підвищення кров’яного тиску і прискорене серцебиття.