То як величати?
Декомунізаційні процеси розбурхали спільноту Жовтневого, яка позбуватися звичної назви їхнього села наміру не мала. На вступ в дію ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» мешканці відреагували громадськими слуханнями, на яких завзято відстоювали дійсну назву рідного населеного пункту. І поки громада стояла на своєму, час добровільного вирішення цього питання невблаганно збігав. Відтак, хто не хотів по-доброму розпрощатися із засудженим «минулим» та подати свої варіанти назв, отримав найменування сіл, селищ, міст і районів згори на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті. Так, 19 травня ВРУ в рамках виконання закону про декомунізацію повернула Жовтневому його історичну назву Мукша-Китайгородська, яку населений пункт носив до 1946 року. Відповідний проект №4085 в цілому підтримали 249 народних депутатів.
Загалом цим документом парламент перейменував 6 українських міст, серед них Дніпродзержинськ, що отримав назву Кам’янське, а також 284 села й селища та 9 районів.
Як повідомили в Слобідо-Кульчієвецькій сільській раді, поки що офіційних приписів та інструкцій з приводу перейменування вони не отримували. В УІНП пояснили, що назву Мукша-Китайгородська взято до уваги на основі пропозицій місцевих краєзнавців. Але громада надалі продовжує відстоювати свою позицію та розмірковує над оскарженням прийнятої ухвали.
На сайті ВРУ вказано, що відповідну постанову про перейменування Жовтневого спікер парламенту поки що не підписав, а отже, вона досі не набула чинності.
Юлія ЛІЧКЕВИЧ.