ПРО КОРИСТЬ БЕРЕЗОВОГО СОКУ

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

З давніх часів люди знали про його корисні властивості, намагалися напитися досхочу і заготовити про запас.

Кращий час для видобутку цього смачного натурального напою – період з самого початку весни, до розпускання листочків. Своїм солодкуватим смаком березовий сік обумовлений наявністю в ньому цукру, вміст якого досягає двох відсотків.
Березовий сік багатий необхідними для організму цукрами, органічними кислотами, ферментами, солями кальцію, магнію, заліза, мікроелементами. Він руйнує сечові камені, ефективний при лікуванні виразки шлунка і 12-палої кишки, печінки, жовчного міхура, нирок, недокрів’я, головного болю, цинги, бронхіту, туберкульозу легень, кашлю, а також при ревматизмі, радикуліті, подагрі, артриті. Березовий сік має кровотворну дію, сприяє швидкому очищенню організму від шкідливих речовин. Корисний він і при шкірних захворюваннях і запальних процесах різного походження, включаючи онкологічні захворювання.
Вживають його як в чистому вигляді, так і змішавши з іншими соками. Вийде прекрасний освіжаючий і такий, що втамовує спрагу, низькокалорійний продукт. Крім того, на його основі можна приготувати і різноманітні напої: наприклад, березове вино, сироп або фруктові коктейлі. А найпоширенішим напоєм, приготовленим з березового соку, вважається квас.
Березовий сік п’ють по 1 склянці 3-4 рази на день за півгодини до їди. При кашлі та застуді сік п’ють підігрітим, розбавляючи його молоком і додаючи невелику кількість борошна чи крохмалю. Ним полощуть горло при ангіні та інших захворюваннях горла і ротової порожнини.
Зовнішньо його застосовують при екземі, ранах, що гояться погано, трофічних виразках, псоріазі, нейродерміті, шкірній сверблячці, вуграх, золотусі. З березового соку роблять компреси, примочки, використовують його для промивань.
Крім того, сік є гарним засобом від імпотенції. Він добре діє на людей у період клімаксу. Якщо випивати хоча б по склянці соку на день, то зникнуть сонливість, відчуття втоми, дратівливість та інші супутні клімаксу явища.
Березовий сік справляє на організм не тільки цілющу, але й тонізуючу дію, його можна пити всім бажаючим протягом 1-2 місяців без обмежень як звичайний напій. Для поліпшення смакових якостей його настоюють на листі м’яти, меліси, звіробою, липовому цвіті, плодах шипшини, змішують з фруктовими та овочевими соками.
Щодня приймаючи його, ви відчуєте прилив сил і бадьорості, помітите, як вас покидають слабкість і повертається радість життя. Тим часом, не потрібно забувати і про природу. Існують правила заготівлі березового соку.
Збирати сік можна тільки з тих беріз, що через 5-7 років підуть на вирубку. Одне дерево ранньою весною може дати кілька десятків літрів соку. В жодному разі не можна використовувати для заготівлі соку молоді берези, цілюща волога їм потрібна для росту.
Найбільш солодкий сік накопичується на висоті 1,5-2 м від землі. У цьому місці на стовбурі берези слід просвердлити буравчиком отвір на глибину кілька сантиметрів і вставити в нього жолобок або трубочку, по яких сік стікатиме в підготовлений посуд. Отвір бажано робити з північного боку, адже там соку зазвичай буває значно більше. Інший спосіб – дотягнувшись до однієї з гілок берези, відрізати частину гілки гостро відточеним ножем, а місце зрізу обмотати товстою ниткою. Кінець нитки опустити у підготовлений посуд, куди стікатиме сік.
Після збору соку необхідно щільно замастити отвір або надріз пластиліном, воском, господарським милом або забити його мохом. Це вбереже дерево від проникнення в нього бактерій і різноманітних грибків, які можуть викликати загнивання в місці пошкодження і, можливо, привести до подальшої загибелі дерева.
Свіжий березовий сік зберігають в холодному місці не більше двох діб. Для тривалого зберігання його консервують, а також готують з нього квас і бальзам.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар