МЕДИКИ РОЗПОВІЛИ ЧИ ШКІДЛИВО ХОДИТИ НА ПІДБОРАХ КОЖЕН ДЕНЬ, І ЧИМ ТАКА ЗВИЧКА ЗАГРОЖУЄ ЗДОРОВ’Ю ЖІНКИ
Кому взагалі не можна носити взуття на підборах.
Головні проблеми, які можуть виникнути від регулярної ходьби на високих підборах, це травми гомілковостопного суглоба. Проблема в тому, що в такому положенні, коли носок ноги натягнутий, гомілковостопний суглоб нестабільний, тому ризик його пошкодження зростає.
Чим жіночому здоров’ю загрожує звичка щодня ходити на каблуках
З негативних наслідків варто відзначити ущільнення передньої частини стопи, оскільки щоденне носіння високих підборів перевантажує цей відділ стопи. Є ризик розвитку поперечної плоскостопості. В результаті не уникнути деформації суглобу великого пальця ноги, що неможливо вилікувати ніяким іншим способом, окрім хірургічного втручання.
Така проблема, як натоптиші частіше виникають у жінок, що віддають перевагу підборам, а не взуттю на низькому ходу.
На перший погляд це здається не дуже серйозним, але насправді викликає дискомфорт і навіть біль при ходьбі. Незворотні дегенеративні зміни суглобів, артроз, небезпечний і невиліковний, не рідко виникає від того, що жінка часто носить високі шпильки.
Ще одне «ускладнення», яке чекає тих, хто постійно ходить на підборах — проблеми зі зв’язками.
З часом вони звикають до певного положення стопи і якщо спробувати перейти на плоску підошву, то неприємних відчуттів не уникнути: швидше за все зв’язки вже не зможуть пристосуватися під іншого нахилу стопи.
До лікарів приходять жінки на підборах і найчастіше скаржаться на біль в поперековому відділі хребта. Вони не підозрюють, що самі завдають шкоди здоров’ю, коли віддають перевагу нехай красивому, але незручному взуттю. У них же діагностуються проблеми колінних чашечок і зв’язок стопи.
Кому взагалі не можна носити взуття на підборах
Головне протипоказання — дитячий вік. Поки скелет повністю не сформувався, носити підбори точно не можна. Фахівці впевнені, що чим пізніше дівчина стає на підбори, тим краще для її здоров’я.
До 18, і навіть 20 років, поки кісткова система знаходиться у стадії зростання, краще взуття на підборах не носити.
Тим, хто не входить до групи ризику, потрібно знати прості правила:
- безпечна висота каблука — від 2,5 до 4 см.;
- резонно тільки пересуватися по місту на підборах, а діставшись до роботи, перевзуватися в практичні балетки;
- по можливості, відмовитися від тонкої шпильки на користь танкетки, що не менш красиво, але куди менш шкідливо;
- вибирати пару, де каблук зміщений у бік п’яти: це попередить пошкодження зв’язок;
- велику небезпеку являє собою вузький носок: пара з дещо розширеним виглядає точно також привабливо, але на ділі виявиться зручнішою, а значить принесе менше шкоди здоров’ю.
Не рекомендується носити тісне, вузьке і не за розміром взуття. Ще під час примірки, варто звернути увагу на те, щоб пальці не були затиснуті в «кулак», а хоч трохи ворушилися. Думки на кшталт того, що «розноситься» або «дуже сподобалося, нехай і на розмір менше, ніж потрібно» — шлях до травм і проблем зі здоров’ям у майбутньому. Ідеальне взуття повинне мати супінатор.
Джерело: https://ukr.media/