Не викидайте ялинки

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Не поспішайте викидати натуральну новорічну ялинку після свят, вдже за її допомогою можна отримати багато корисних речей.

Виготовляємо натуральне мило

Розтопіть спеціальну мильну основу або звичайне дитяче мило на водяній бані або в мікрохвильовій печі і на кожні 100 г додайте 1 чайну ложку ялинкових голок. Якщо дерево дуже висохло, краще попередньо замочити голки в воді, а потім подрібнити їх у блендері або кавомолці.

Добре помішуйте, поки основа не почне трохи застигати: так голки рівномірно розподіляться по милу. Потім вилийте суміш у форму і залиште на пару годин.

Використовувати для прикраси мила ручної роботи можна і ялинові шишки, і цілі голки. Ефірні олії, що містяться в хвойних, розслаблюють, знімають головний біль і попереджають застуду.

Вітамінний напій з хвої

Склад чаю: 4 склянки дрібно посіченою хвої сосни чи ялини; 2,5 склянки (620 мл) холодної води; 2 чайні ложки лимонного соку.

Спосіб приготування чаю. Промийте хвою в проточній воді, подрібніть ножицями. 4 склянки дрібно нарізаної хвої залийте 2,5 склянками холодної води. Для підкислення додати 2 чайні ложки лимонного соку за смаком. Залиште у темному місці на 3 дні. Настояний напій процідіть.

Напій приймайте короткими курсами (4-5 днів) по одній склянці (250 мл) в день. Між курсами слід робити перерви не менше 2-3 днів.

Рекомендується як при захворюваннях, так і як профілактичний засіб, особливо при авітамінозі, запальних та застудних захворюваннях, після важкої хвороби, операцій, виснаженні, занепаді сил, недокрів’ї.

Також із хвої роблять відвари, вітамінні настої. Відвар з хвої застосовують для полоскання горла та інгаляцій. Він рекомендований, як сечогінний засіб. Щоб приготувати хвойний відвар, візьміть 1 столову ложку подрібненої хвої, залийте склянкою окропу. Настоюйте протягом півгодини, після чого процідіть і приймати по столовій ложці три рази на день.

Для приготування вітамінного настою 100 грамів хвої залийте 1 літром кип’яченої охолодженої води. Тримайте на слабкому вогні 30 хвилин. Додайте 3 столові ложки лимонного соку. Настоюйте відвар 3 години після чого процідіть. Пийте після їжі по півсклянки двічі на день.

Покращуємо зір

Щоб відновити і поправити зір пийте відвар із хвої. Для приготування вам необхідно 8 ст.л. подрібнених голочок хвої. Залийте їх 600 мл окропу, потім поставте на водяну баню, хвилин на 10-15. Коли охолоне, процідіть і приймайте по півсклянки 3-4 рази на день.

Віники для лазні з хвойних рослин

Сосновий або ялицевий віник добре допомагає при захворюваннях суглобів. Для виготовлення хвойних віників зріжте хвойні гілки сосни або ялиці. Віники добре просушіть. Перед процедурою в лазні замочіть у гарячій воді і з ретельністю хльостайте найбільш болючі суглоби.

Застосування хвої в рукоділлі

Ще один дуже популярний спосіб використання хвої – для набивання подушок. Проте не подушок, на яких ви спите, а маленьких, які ви можете зшити самостійно. Якщо покласти таку подушечку на ніч поруч, вона сприяє нормалізації сну.

Якщо в родині хтось захворів, то наявність поруч хвойного мішечка або подушечки полегшить дихання і прискорить одужання.

Також хвою можна використовувати як матеріал для плетіння різноманітних кошиків та інших прикрас. Працювати необхідно з ще свіжими голками, після чого покрити їх захисним шаром лаку.

Добриво

Крім того, хвоя може стати добривом – її потрібно зібрати, порізати гілки і цією сумішшю вкривати клумби на ділянці.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар