ЗРОБІТЬ ЩЕПЛЕННЯ ТА БУДЬТЕ ЗАХИЩЕНІ

Автор: | Опубліковано Здоров'я Немає коментарів

Україна з наступного понеділка, 13 вересня, може перейти в «жовту» карантинну зону в зв’язку зі зростанням захворюваності на COVID-19. Про це заявляв міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У «жовтій» зоні будуть встановлені додаткові обмеження, які стосуються, в першу чергу, масових заходів. Міністр нагадав, що перехід на жовтий рівень здійснюється по всій країні, а в подальшому кожен регіон, в залежності від показників захворюваності, буде переводитися на інший рівень епіднебезпеки.

Так, за добу 8 вересня в Україні зафіксовано 3663 нові підтверджені випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Госпіталізували 981 особу, одужали 1546 осіб. Крім того, протягом доби стався 61 летальний випадок.

За весь час пандемії в Україні захворіли

2 306 939 осіб; одужали – 2 217 563, летальних випадків – 54 175.

Збільшення випадків захворювання на коронавірус спостерігається й на Хмельниччині. Про це свідчить статистичний аналіз захворюваності за літній період цього року. У порівнянні з липнем, кількість недужих на COVID-19 у серпні зросла в понад 3,5 раза. Такі дані нещодавно озвучив генеральний директор ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Микола Габрикевич.

«Якщо у червні було зареєстровано 754 випадки, у липні – 329, то у серпні діагноз COVID-19 підтвердили у 1163 осіб. За серпень одужали 522 громадянина, але подолати хвороби не змогли 33 мешканці краю», – зауважив посадовець.

Не стала винятком і Кам’янеччина. Як поінформувала лікар-епідеміолог Кам’янець-Подільського районного відділу ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Лідія Пономар, станом на 8 вересня в Кам`янці-Подільському зареєстровано лише за цей місяць 102 випадки захворювання на COVID-19, що на 41,1% більше, ніж за аналогічний період у серпні. У Кам`янець-Подільському районі з початку місяця захворіла 61 особа, що на 47,5% більше, ніж за аналогічний період минулого місяця. Найбільша кількість хворих в селах: Оринин – 8, Довжок – 7, Мукша Китайгородська – 6, Нігин – 5.

яжкість перебігу хвороби спостерігається в 11,4% інфікованих. Смертність від початку місяця складає 3,6% (померло 6 осіб, хворих на COVID-19).

Наразі, за інформацією директора КНП «Багатопрофільна центральна районна лікарня» Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради Віталія Шевчука, із 120 ліжкомісць для лікування хворих на ковід заповнено 68. У пацієнтів, які поступають у лікарню з серпня, простежується більш важкий перебіг захворювання, збільшується і термін перебування на стаціонарному лікуванні.

– Із цієї кількості хворих, – каже Віталій Іванович, – 44 потребують кисневого забезпечення. Важкість протікання хвороби, можна сказати, збільшилася в рази, як і кількість летальних випадків.

– Можливо, причиною є новий штам коронавірусу «Дельта»?

– Ми не можемо сказати, чи це пацієнти зі штамом вірусу «Дельта», чи ні. Хмельницька лабораторія, яка проводить дослідження, лише дає підтвердження, що це коронавірус.

– Віталію Івановичу, зафіксовані випадки захворювання коронавірусною інфекцією осіб після того, як вони отримали щеплення?

– За цей період до нас поступило лише дві людини, і то вони перенесли хворобу в легкій формі. Жодного важкого хворого після щеплення не було.

– Наскільки райлікарня забезпечена необхідними медпрепаратами та лікувальними засобами?

– Дякувати Богу, наразі ми забезпечені усім необхідним. Нещодавно з’явилася нова постанова Кабміну, згідно з якою закупівля медпрепаратів, кисню, предметів захисту має відбуватися за новими умовами, але додаток із роз’ясненнями ще не вийшов, і ми вже  20 днів нічого не купуємо. Добре, що наш заклад наперед зробив відповідні запаси, а якби їх не було, тоді б не знаю, що робили. Сподіваюся, що наших запасів вистачить і перебоїв у лікуванні хворих на COVID-19 не буде.

За словами головного лікаря Віталія Шевчука, єдиним дієвим методом запобігання цієї недуги та більш легкому її перебігу залишається вакцинація, а ще варто носити маску, мити руки, дотримуватись дистанції, уникати масових скупчень людей.

Разом з тим він озвучив іншу, не менш вагому проблему, яка нині турбує медзаклад, – це розрахунок за енергоносії.

– Із підписанням договору з Національною службою здоров’я України, місцеві громади не бажають сплачувати комунальні послуги за енергоносії медзакладу, – констатує Віталій Іванович, – вважаючи, що оскільки райлікарня стала самостійним підприємством, тому всі витрати головний лікар повинен покривати з грошей від НСЗУ. Але кошти, які заробляє лікарня, спрямовуються на заробітні плати, медикаменти, утримання медзакладу. До того ж є вимоги Бюджетного кодексу. В статті 89 написано, що до видатків, які здійснюються з бюджетів об’єднаних територіальних громад, належать видатки на оплату комунальних послуг енергоносіїв комунальним закладам охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу. Лише Слобідсько-Кульчієвецька та Жванецька сільські ради повністю з нами розрахувалися, а ось Гуменецька та Староушицька громади не перерахували жодної копійки.

Ця проблема нині, на жаль, є, і вже через місяць, коли розпочнеться опалювальний сезон, може постати дуже гостро питання про подальше перебування хворих у закладі.

Надія ЄРМЕНЧУК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар