БЕЗ СУПЕРЕЧОК НЕ ОБІЙШЛОСЯ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Чергова 10 сесія Кам’янець-Подільської районної ради, що відбулася 30 червня, почалася з приємних подій. Заступник військового комісара Кам’янець-Подільського об’єднаного міського військового комісаріату Анатолій Бокуліч від імені командувача військ Оперативного командування «Захід» генерал-майора Сергія Шептала за активну громадську позицію, надання волонтерської допомоги, спільної реалізації заходів цивільного і військового співробітництва вручив голові районної ради Михайлу Сімашкевичу Почесну Грамоту. Цього разу почесні грамоти дісталися не тільки Михайлу Євстафійовичу. До Дня медичного працівника і Дня Конституції України Кам’янець-Подільська районна рада відзначила ними цілий ряд медиків, депутатів та працівників району.

Також депутат Сергій Танасков повідомив присутніх, що в приміщенні районної ради (Вірменська площа, 6) за підтримки депутатського об’єднання «Поділля» розпочинає свою роботу безкоштовна юридична консультація у складі адвоката Віти Горохолінської та юристки Світлани Антонецької, які консультуватимуть усіх охочих щодо діючого земельного законодавства, а заодно й з питань земельної реформи. Працюватиме консультативний пункт раз в тиждень, кожної п’ятниці. Крім того, будуть проводитися зустрічі безпосередньо в населених пунктах району, графік яких з’явиться пізніше.

Що ж до порядку денного пленарного засідання, то майже усі запропоновані питання районні депутати прийняли. Хоча деякі з них викликали гострі суперечки. Зокрема затвердження програми розвитку міжнародного співробітництва та міжрегіональної співпраці Кам’янець-Подільського району на 2021-2025 роки. У депутатів були сумніви, чи вартує закладати 700 тисяч гривень на її реалізацію, але Михайло Євстафійович переконав присутніх, що це потрібно перш за все для розвитку району. Наприклад, міжнародна співпраця надає можливість нашим дітям, у тому числі інвалідам, побувати за кордоном, здобути новий досвід і навіть нові навички та кваліфікації. Що ж до коштів, то на таку справу знайдуться і спонсори.

Іншим питанням, яке викликало бурхливу дискусію, стало затвердження структури виконавчого апарату районної ради в новій редакції, за якою скорочується посада начальника організаційного відділу, а замість неї запроваджується посада заступника керівника виконавчого апарату з питань співпраці з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та міжнародного співробітництва, а також начальника організаційного відділу районної ради. На думку депутата від фракції ВО «Свобода» Івана Громика, таке оновлення структури виконавчого апарату районної ради суперечить законодавству, адже згідно із законом у голови районної ради може бути тільки один заступник. У відповідь доповідач – начальник відділу правового, кадрового забезпечення та з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату Кам’янець-Подільської районної ради Аліна Бризіцька зазначила, що в законодавстві чітко прописана тільки посада заступника голови районної ради, а щодо заступника з окремих питань тут немає порушень.

Чимало суперечок викликало питання виділення з районного бюджету на функціонування райдержадміністрації додаткових коштів. Йшлося про 790 тисяч гривень. Гроші мають піти на оплату праці технічного персоналу райдержадміністрації. Заступник голови районної ради Микола Жоган висловив сумнів у необхідності перекидання цих коштів, адже, за його словами, якщо дофінансування райдержадміністрацій з державного бюджету – це питання тільки часу, то про районні ради в державних програмах досі нічого немає. І тоді з наступного року може так статися, що районна рада припинить функціонувати через відсутність грошей. Тому потрібно почекати декілька місяців, поки ситуація з подальшим фінансуванням проясниться. Врешті районні обранці прийшли до компромісу і вирішили поки що виділити райдержадміністрації 400 тисяч гривень.

Серед питань, які затвердили районні депутати, були два положення про оренду і приватизацію комунального майна. Вони приводять процедури в цих сферах майнових відносин у відповідність до існуючого на тепер законодавства і таким чином дозволяють районній раді додатково заробляти на комунальній власності.

Привернула увагу народних обранців газорозподільча галузь держави. Депутати звернулися до центральних органів влади з проханням запобігти її монополізації і не приймати зміни до закону, які надають виключне право газовим компаніям-монополістам будувати газорозподільчі мережі всередині і біля житлових будинків та самовільно підвищувати плату за приєднання до мережі.

Ще одне звернення щодо прийняття закону про деолігархізацію, запропоноване фракцією «Слуга народу», не набрало необхідної кількості голосів.

Станіслав ОРЖЕХОВСЬКИЙ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар