30 ЛИПНЯ У СВІТІ ВІДЗНАЧАЮТЬ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

Автор: | Опубліковано Суспільство Немає коментарів

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні наслідки.

Причини, з яких люди потрапляють до рабства – низький рівень життя, бажання заробити, а також нездатність адекватно оцінити пропозиції роботи від прихованих «работорговців».

Хмельницькою обласною службою зайнятості постійно здійснюється інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення, зокрема безробітних громадян, з метою попередження торгівлі людьми та орієнтації на легальну зайнятість. Проводяться інформаційні та тематичні семінари, на яких розглядаються проблеми нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми. Протягом січня – липня  2020 року  Хмельницькою обласною службою зайнятості проведено 45 семінарів «Ризики нелегальної трудової міграції» для 889 безробітних, 339 семінарів із загальних питань зайнятості,  якими охоплено 6453 безробітні, а під час карантину –  270 інформаційних вебінарів для 1224 осіб, де також розглядалися вищезазначені питання.

«Якщо Ви працюєте офіційно, Ви – застрахована особа і можете розраховувати на соціальні виплати та допомогу: право на пенсію, допомогу по безробіттю, допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у разі настання таких випадків» – зазначає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Звичайно, кожна людина сама приймає рішення, де і як їй працювати. Кожен з нас вирішує, що для нього є головним – жити одним днем чи мати певні гарантії у завтрашньому дні.

Останніми роками фіксується все більше випадків торгівлі людьми з метою трудової експлуатації в різних  країнах.

Якщо ж Ви все-таки вирішили працювати за кордоном, важливо пам’ятати, що при працевлаштуванні за кордоном необхідно дотримуватися встановлених норм і правил, володіти повною та достовірною інформацією про роботодавця, мати укладений трудовий контракт.

Також необхідно пам’ятати, що  потрапити у пастку торгівців людьми можна і в межах своєї країни. Будьте обережними та обізнаними щодо торгівлі людьми!

Важливі контакти!!!

Якщо Ви або Ваші рідні потрапили у ситуацію торгівлі людьми, зверніться по допомогу:

  • Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501, 527
  • Міністерство закордонних справ України – (044) 238 16 57
  • Укрбюро Інтерполу (розшуку осіб, зниклих за кордоном (044) 256 12 53
  • Департамент боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України (постраждалим за кордоном або в межах України) – (044) 374 37 85
  • Урядова «гаряча лінія» – (044) 284-19-15), ukc.gov.ua

 Відділ інформаційної роботи Хмельницький обласний центр зайнятості, 29000, м.Хмельницький, пров. Шевченка, 10, тел: +38(0382) 65-74-18, (0382)76-46-42 khm-ocz@kmocz.gov.ua

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар