МОЛОДА КАРТОПЛЯ ДО ТРАВНЕВИХ СВЯТ

Автор: | Опубліковано Сад-город Немає коментарів

Які агротехнічні секрети треба знати, аби отримати врожай молодої картоплі вже на початку травня?

Копати молоду бульбу вже у квітні-травні цілком реально, якщо послідовно виконати певні агрозаходи. Для цього потрібно мати плівкову теплицю і бажання.

Починати готувати садивний матеріал треба з середини січня. Картоплю ранніх сортів заносять у тепле приміщення, перебирають, провітрюють і викладають в один шар на пророщування. У першій половині лютого кожну бульбу з паростками поміщають у пластикову ємність об’ємом не менше одного літра. Для цього можна використати пляшки з-під напоїв з обрізаним горлечком. Їх наполовину заповнюють дерновою землею, а бульбу заглиблюють на дві третини. Коли з’являться паростки і підростуть до одного сантиметра, їх засипають землею повністю. Для стоку зайвої води у дні посудин великим цвяхом роблять два-три отвори.

На початку березня бульби пересаджують у плівкову теплицю в борозенки з відстанню 50 см. На цей час температура ґрунту має бути – увага! – не нижче 6ОС. Роблять це так. Пророслу картоплю добре поливають і виймають, перевертаючи ємність так, щоб паростки знаходилися між пальцями руки. Обережно витрушують «кущ» із пляшки разом із грудкою землі й садять у пухкий ґрунт. Відстань між рослинами в борозенках – 20-25 см, після садіння злегка нагортають ґрунт із гребенів. Поливають теплою водою і ще раз підгортають до верхніх листочків. За різкого похолодання і загрози приморозків картоплю присипають землею повністю і додатково вкривають агроволокном чи плівкою.

Підживлювати насадження картоплі можна настоєм курячого посліду (1:25) з поливалки. В разі слабкого наростання зеленої маси – перебродженим коров’яком чи п’ятивідсотковим розчином аміачної селітри. Сухі мінеральні добрива в цьому випадку малоефективні.

За період вегетації насадження двічі підгортають, поєднуючи це з виполюванням бур’янів. Не бажано допускати пересушування ґрунту в теплиці, також треба підтримувати помірний температурний режим (удень близько +20ОС, вночі +10ОС), відчиняючи чи зачиняючи кватирки.

Зав’язь молодої картоплі з’являється до того, як вона почне цвісти. Викопувати ж можна вже наприкінці квітня – на початку травня, власне тоді, коли на городах тільки садять бульби для літньо-осіннього збирання.

Василь ГРАБ.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар