ЗБИРАЄМО ГОРОДНЮ «АПТЕЧКУ»

Автор: | Опубліковано Сад-город Немає коментарів

Садові й городні культури, як і всі живі організми, потребують засобів захисту від різних захворювань і шкідників, а також «вітамінів» у вигляді добрив та стимуляторів росту. То чому б не подбати про це тоді, коли є більше вільного часу?

У період вегетації рослин хтось застосовує сучасні агрохімічні препарати, а хтось обходиться недорогими аптечними медикаментами, які також можуть справляти необхідний ефект. Насамперед варто зауважити, що готувати розчини на основі медикаментів, про які мова нижче, для подальшого обприскування рослин необхідно безпосередньо перед обробкою, оскільки вони погано зберігають свої властивості.

Сірчано-дігтярне та дігтярне мило

Застосування того або іншого нехитрого засобу дасть змогу позбутися таких поширених шкідників, як попелиці, мурашки та інші дрібні комахи.

Для приготування робочого розчину слід брусок мила (180 г) натерти на тертці, а потім отриману мильну стружку розчинити в 10 л гарячої води. Щоб позбутись попелиць, достатньо ретельно обприскати верхівки заражених пагонів і тильний бік листя, де скупчуються комахи. Мильний розчин забезпечить добре прилипання, а різкий запах дьогтю надовго віднадить шкідників.

Аби протистояти садовим мурахам, у готовий розчин додають 150 г харчової соди. Кілька разів проводять обробку місць скупчення комах.

Мило господарське

Цей засіб допомагає ефективно протистояти багатьом видам грибкових інфекцій. Наприклад, розчин господарського мила перешкоджає розвитку сірої гнилі на садовій суниці.

Подрібнений на крупній тертці брусок мила (72%) треба розчинити в 1 л теплої води. Обробку варто проводити два-три рази.

Не менш дієве мило і в боротьбі з попелицею. Для одержання робочого розчину 300 г мила розчиняють у 10 л води. Обприскування, як і в попереднній рекомендації, повторюють кілька разів.

Борна кислота

Розчин борної кислоти вважається хорошим стимулятором росту для більшості культур. Завдяки цій речовині у рослин підвищується стійкість до стресу (наприклад, в результаті несподіваних приморозків, посухи, після обробки гербіцидами тощо).

Для приготування розчину необхідно 2 г борної кислоти розчинити в 500 мл гарячої води, а потім довести обсяг до 10 л.

Одержаним засобом доцільно обробляти абсолютно всі плодові, овочеві, ягідні й квіткові культури, зокрема кімнатні.

Перекис водню

Ця речовина може бути не лише антисептиком для знезараження посівного матеріалу, а й ефективним стимулятором росту, тому часто застосовується при вирощуванні розсади для швидшого вкорінення і розвитку сходів.

Завдяки обробці перекисом водню рослини ліпше протистоять фітофторозу і чорній ніжці.

Для приготування розчину потрібно столову ложку перекису розчинити в 3 л води.

Аспірин (саліцилова кислота)

Аспірин здатний значно посилювати імунітет рослин, справляючи благотворний уплив на їх розвиток.

Особливо добре на цю речовину відгукуються культури родини пасльонових. Для приготування розчину необхідно одну таблетку аспірину подрібнити і розчинити в 1 л води.

Марганцівка

Вона здавна застосовується городниками як ефективний засіб проти грибкових інфекцій і шкідників. З її допомогою також проводять дезінфекцію ґрунту, садового інструменту та інвентаря.

Для боротьби з інфекціями, зокрема для профілактики борошнистої роси, фітофторозу, фузаріозу і чорної ніжки, необхідно 3 г марганцівки розчинити в 10 л води. Обприскування рослин бажано проводити не менше трьох разів з інтервалом два-три дні.

Крім того, марганець і калій за своєю природою є ефективними стимуляторами росту рослин, підвищуючи їхню опірність несприятливим факторам. Зазвичай із цією метою застосовується 0,5-процентний розчин перманганату калію, який має малинове забарвлення. Ним можна робити передпосівну обробку всіх видів насіння, бульб, а також квіткових цибулин.

Йод

Цей поширений аптечний засіб є прекрасним антисептиком із широким спектром дії. Він допомагає протистояти грибковим, вірусним і бактеріальним захворюванням рослин.

Також ця речовина має властивості інсектициду, пригнічуючи комах-шкідників.

Для приготування робочого розчину 30 крапель йоду розводять у 10 л води.

Розчин брильянтової зелені

Подібні властивості й у звичайної «зеленки». Розчин брильянтової зелені сприяє зникненню борошнистої роси, сірої гнилі, фітофтори, бактеріального раку, парші. Крім того, «зеленка» здатна захистити рослини від шкідників і може стати додатковим добривом.

Для приготування водного розчину необхідно 10 крапель брильянтової зелені розчинити в 10 л води. Цей засіб застосовується і як антисептик для обробки свіжих зрізів і ран на плодових деревах і чагарниках.

Щоб використовувати «зеленку» як добриво, слід три-п’ять крапель рідини розвести в 1 л води.

Харчова сода

Цей копійчаний засіб із легкістю може стати конкурентом багатьом дорогим фунгіцидам, оскільки допомагає впоратись із зараженням борошнистою росою плодових чагарників (зокрема аґрусу, смородини, малини та ожини).

Для приготування розчину необхідно 4 столові ложки соди розвести в 10 л води.

Обробку рослин проводять у вечірній час раз на тиждень.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар