ОГІРОЧКИ ДОЗРІЛИ

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Огірки – це не лише смачно, але й корисно: для підтримки здорової ваги та профілактики закрепів.

Для того, щоб корисні властивості огірка подіяли, потрібно щодня з’їдати хоча б один. У цьому випадку з часом можна розраховувати на схуднення, поліпшення стану шкіри (зволоження, боротьба з почервоніннями, висипаннями і дрібними зморшками), зменшення набряків.

Такий результат забезпечує склад огірка, адже овоч складається з води на 95%, а решта – це клітковина. Також в огірках є тартронова кислота, яка заважає утворенню жиру.

А огіркові фісетіни зміцнюють пам’ять і знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Ще огірок лікує апатію, допомагає від депресії та утоми – завдяки гормону радості серотоніну, що теж входить до його складу.

Огіркова шкірка знижує рівень цукру в крові, покращує метаболізм та очищає судини від холестеринових бляшок. Саме шкірка містить найбільше корисних елементів. Однак важливо пам’ятати і про небезпеку, яку вона приховує: шкірку огірків часто натирають воском, щоб овоч довше зберігався і мав більш презентабельний вигляд. Тому в занадто красивих на вигляд огірків шкірку краще зрізати.

Протипоказання огірків не такі значні, як їхні корисні властивості, але вони також є.

Лікарі не радять налягати на огірочки людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Тобто огірки краще не їсти при виразці, коліті, гастриті.

Огірковий сік підвищує рівень кислотності шлунка. А якщо з’їдати занадто багато огірків (сидіти виключно на огірковій дієті), то можна розтягнути шлунок.

Перезрілі огірки часто мають не найкращий вигляд. Та й смак у них специфічний. Однак навіть від перезрілих огірків є користь організму. Якщо такі огірки вирощені не в теплиці, а у відкритому ґрунті, то в них накопичується вітамін D. А огіркове насіння (яких у перезрілому плоді набагато більше) є натуральним заспокійливим. Відвар із перестиглих огірків народна медицина рекомендує пити при хворобах печінки і жовтяниці.

У той же час зловживати перезрілими огірками не варто: це ще й хороше проносне.

Валентина ГАВРИЛЮК.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар