ЧИ ПРАВОМІРНИМ Є ЗВІЛЬНЕННЯ З РОБОТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ: ЮРИСКОНСУЛЬТ ІНФОРМУЄ

Автор: | Опубліковано Поради Немає коментарів

Під час онлайн-консультування у юрисконсульта Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді досить часто запитують: «Чи правомірним є звільнення з роботи під час карантину?»

Відповідає юрисконсульт Центру Яна Арнаутова.
Звісно ж, дію Кодексу законів про працю (далі —  КЗпП) на період карантину ніхто не скасовував. Якщо працівник бажає звільнитися за власним бажанням, про що подав заяву, роботодавець має його звільнити за ст. 38 КЗпП.
Якщо причиною звільнення є закінчення строку трудового договору (п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП) — перепон для такого звільнення теж немає. До того ж нерозірваний вчасно трудовий договір вважатиметься подовженим на невизначений строк і карантин жодним чином не впливає на цю норму. Те саме стосується звільнення за угодою сторін (п. 1 ч. 1 ст. 36 КЗпП) — воно цілком може відбутися під час карантину.
А от зі звільненням з ініціативи роботодавця слід бути обережними. Наприклад, звільнити працівника за прогул (п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП) можна, лише якщо такий прогул допущено без поважної причини. Карантин або ускладнення в користуванні громадським транспортом чи загалом неможливість ним користуватися у зв’язку з карантином, безперечно, є поважними причинами. Тож якщо ви, наприклад, не хочете переводити працівника на дистанційну роботу і вимагаєте від нього присутності на робочому місці, а він не виходить в офіс із причин введення карантину в населеному пункті, де він працює, ви не можете звільнити його за прогул. Упевнені, будь-який суд визнає таку причину відсутності на роботі поважною.
Те саме стосується звільнення за п. 3 ч. 1 ст. 40 КЗпП – систематичне невиконання обов’язків, покладених на працівника трудовим договором. Звільнити за цією підставою можна також лише за відсутності поважних причин. Не можна звільняти й із ініціативи роботодавця тих працівників, які знаходяться на лікарняному (ч. 3 ст. 40 КЗпП), за винятком:
— повної ліквідації підприємства;
— нез’явлення працівника на роботі більш ніж 4 місяці поспіль унаслідок тимчасової непрацездатності (не рахуючи декретної відпустки).
Отже, як бачимо, жодних змін у процедурі звільнення у зв’язку з введенням карантину не відбулося.

Нагадуємо, що у разі появи потреби у консультуванні напишіть нам приватне повідомлення на сторінку «Міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» в Facebook за посиланням https://www.facebook.com/kpmcsssdm/  з зазначеним видом та бажаним часом консультування (з 10.00 по 13.00). Решта деталей наші спеціалісти з вами узгодять у форматі приватних повідомлень.
Також консультуйтеся за робочим телефоном (03849) 9-14-29.

Джерело: https://kam-pod.gov.ua

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар