ЛІКИ З ВЕРБОВОЇ КОРИ

Автор: | Опубліковано медицина Немає коментарів

Здавна у народній медицині використовують вербу білу, на яку люди просто кажуть верба. Найбільш вираженими цілющими властивостями володіє її кора, котру можна висушити і легко зберігати впродовж двох років.

Кора верби містить речовини, які мають знеболювальну, жарознижувальну і протизапальну дії, тому препарати з неї рекомендується приймати при застудах і головних болях, запальних процесах у сечовому міхурі, шлунку і кишечнику. Застосовують її й при захворюваннях суглобів.
Проблеми із випадінням волосся допоможе вирішити трав’яний настій. Столову ложку кори верби білої залити 500 г води, додати столову ложку коренів лопуха, все розмішати і поставити на водяну баню на 15-20 хвилин. Після цього дві години настояти. Отриманим відваром мити голову один-два рази на тиждень.
Заготовлюють кору навесні з дерев, яким не більш як шість років. Робити це слід обережно: якщо зняти з дерева забагато, воно загине. Вибирати кору потрібно товщиною 1-4 мм, потім її розрізати, в’ялити на сонці й сушити в сушарках, поки не почне ламатися. Готову сировину можна зберігати до чотирьох років у картонних коробках.
Ось деякі народні рецепти використання верби.
При захворюванні суглобів і ревматизмі застосовують відвар. Залити столову ложку подрібненої кори склянкою окропу і варити 30 хвилин на водяній бані. Гарячий відвар процідити. Вживати по столовій ложці 3-5 разів на день перед їдою.
При гастритах, запаленнях шлунково-кишкового тракту, ентероколітах готують такий відвар: столову ложку подрібненої кори заливають 200 мл води і варять протягом 30 хвилин, проціджують й доводять відвар до початкового об’єму. Приймають по столовій ложці чотири рази на день перед їдою.
Від діареї: столову ложку подрібненої кори заливають 400 мл води і кип’ятять протягом 30 хвилин, проціджують і доливають кип’ячену воду до початкового об’єму. Приймають по дві столові ложки три-чотири рази на день.
При варикозі рекомендують приймати ванночки з відвару кори верби. Для цього заливають окропом склянку сухої подрібненої кори, настоюють півгодини, додають у миску з гарячою водою й опускають туди ноги. Процедуру роблять доти, доки вода тепла. Застосування таких ванночок ефективне від підвищеної пітливості ніг, захворювань шкіри, у тому числі грибкових, фурункульозу, трофічних виразок, бешихових запалень.
Щоб не пітніли руки, чайну ложку подрібненої сухої кори заливають двома склянками холодної води і настоюють протягом восьми годин. З настою роблять ванночки для рук тривалістю 5-15 хвилин.
Для загоєння ран їх присипають порошком із сухої вербової кори. Разом із цим можна вживати порошок всередину по 1 г, запиваючи водою, три рази на день після їди.
Від головного болю допоможуть молоді гілки верби. Їх потрібно злегка розмочити і прикласти до чола, закріпивши шарфом або хусткою.
Сік вербової кори допоможе зберегти і підкреслити красу. Він сприяє розгладженню дрібних зморщок, знімає запалення шкіри і прибирає почервоніння. Його отримують зі свіжої подрібненої кори, у ньому змочують серветку і прикладають на обличчя.
Настій із кори знижує температуру. Відвар з неї вживають по одній-дві столові ложки тричі на день, за 20-30 хвилин до їди. При грипі, подагрі, ревматизмі, відкладенні солей, артрозоартритах, невралгіях, радикуліті, міозиті, травмах м’яких тканин, кровотечах, безсонні, захворюваннях шлунка, печінки і жовчного міхура, шкіри тощо. Верба також заспокоює нервову систему. Найтонші її гілочки поріжте і зваріть чай (він буде золотавого кольору і дуже пахучий).
Зовнішньо їх відвар застосовують для лікування екземи і дерматиту, виразок і гнійних ран. Ним полощуть горло при ангінах, стоматитах, фаринголарингітах. Порошком з вербової кори посипають кровоточиві рани і порізи.
Застереження. Не рекомендується використовувати відвар вербової кори при виразковій хворобі, гастритах із підвищеною секрецією кислоти, при вірусних інфекціях і дітям до 16 років.

Оксана СКИТАЛІНСЬКА, дієтолог.

P.S.: Перед тим, як скористатися народними засобами, проконсультуйтеся з лікарем.

Поділитися в соціальних мережах

Додати коментар